Wpis

Jak wybrać tort weselny? 5 rad, które musicie znać

03 18 19

Krojenie tortu weselnego to swego rodzaju kropka nad i dla każdej uroczystości zaślubin. O północy następuje moment, na który czekają wszyscy goście.

Wasz fotograf na pewno będzie chciał uwiecznić to wydarzenie na zdjęciach, dlatego warto zadbać o to, by tort weselny był królem wszystkich wypieków podanych podczas przyjęcia.

Zwróćcie uwagę na możliwości dostawy

Sprawdźcie jakie cukiernie znajdują się w sąsiedztwie. Najważniejsze, żeby dostarczenie tortu na miejsce nie było kłopotliwe. Obecnie większość cukierni zapewnia transport – w cenie lub za dodatkową opłatą. Jednak należy mieć na uwadze, że wciąż niektóre ciastkarnie dają możliwość wyłącznie indywidualnego odbioru zamówienia.

W takim przypadku należy się upewnić, że odebranie tortu nie sprawi Wam zbyt wielu problemów – zwłaszcza w sytuacji, gdy odbieracie zamówienie w dniu wesela. Przy wstępnym wyborze cukierni, zwróćcie uwagę na dotychczas wykonane zlecenia. Portfolio producenta jest niezwykle ważne, bo tylko tak jesteście w stanie ocenić, czy zrealizowane projekty wpasowują się w Wasze gusta.

krojenie tortu weselnego

Dopasujcie tort do stylu wesela

Tort weselny musi być integralną częścią przyjęcia. Pamiętajcie o tym, umawiając się z cukiernikiem na wykonanie zlecenia. Powiedzcie mu, w jakim stylu będzie Wasza uroczystość, możecie też nawiązać do wystroju sali lub kreacji panny młodej. Całkiem możliwe, że w ten sposób zainspirujecie cukiernika do wykonania Waszego zamówienia. Weźcie też pod uwagę porę roku, w jakiej odbywa się wesele.

Torty letnie i wiosenne powinny być lekkie, z wykorzystaniem sezonowych owoców. Ostatnio coraz popularniejsze są tak zwane nude cakes. Takie torty charakteryzują się prostotą i brakiem precyzyjnego zdobienia. Ciasto idealnie sprawdzi się na weselu w stylu rustykalnym, gdzie prostota i nawiązanie do natury są najważniejsze. Na letnie upały idealny może się okazać tort miętowo-czekoladowy, który doskonale orzeźwi wszystkich zaproszonych gości.

Nude cake nie jest oblany polewą ani lukrem, dlatego nie trzeba się będzie martwić, że dekoracje zaczną się topić pod wpływem wysokiej temperatury. Z kolei jesienią i zimą możecie postawić na ciężkie torty – z dużą ilością bitej śmietany, kremu czy masy marcepanowej.

tort weselny zgodny z charakterem wesela

Kiedy i jak podać tort weselny?

Podaniu tortu weselnego powinna towarzyszyć specjalna oprawa. Zwykle decydujemy się na przygaszenie świateł, odpalenie zimnych ogni i muzykę. Coś takiego z pewnością podkreśli romantyczny i dostojny charakter tej części uroczystości. Z kolei dla zaproszonych gości będzie to ciekawa atrakcja, a dla fotografa okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.  

kiedy podać tort weselny

Tort weselny dla alergików?

Jeśli nie jesteście pewni czy któryś z gości weselnych może być alergikiem, warto zapobiegawczo zrezygnować z najpopularniejszych alergenów – na przykład z orzechów. Możecie też odpowiednio wcześniej przeprowadzić wywiad wśród gości, żeby upewnić się, że któryś z nich nie ma nietolerancji pokarmowej. Całkiem możliwe, że znajdzie się grupa osób z nietolerancją glutenu lub laktozy. W takiej sytuacji warto zamówić tort w cukierni, która przygotuje ciasto bez alergenów.

Wybór tortu weselnego wydaje się być trudną sztuką. Jednak prawda jest taka, że przy odpowiednim zaplanowaniu uroczystości i przemyśleniu najlepszego wariantu dekoracyjnego, wybór cukierni będzie o wiele łatwiejszy. Pamiętajcie, żeby dobrze zapoznać się z umiejętnościami cukiernika, któremu zlecicie pracę nad tortem. Przygotowanie jest dość drogie, dlatego warto zdecydować się na specjalistę, którzy dobrze wykona zadanie.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.