Laserowe usuwanie owłosienia to współczesna metoda pozbywania się niechcianych włosków, która zdobyła ogromną popularność wśród osób pragnących trwale rozstać się z problemem nieestetycznych owłosionych obszarów skóry. Jednym z najczęstszych motywów decydujących się na ten rodzaj depilacji jest zbliżający się ślub.


Jak działa laserowe usuwanie owłosienia?

Ta metoda opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy, co oznacza, że laser emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę znajdującą się we włosach. Światło przekształca się w ciepło, które następnie niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost włosa, czyli mieszki włosowe. W ten sposób, po kolejnych zabiegach, możliwe jest stopniowe osłabianie i eliminowanie owłosienia.

Wzrost włosów przechodzi przez trzy fazy: anagenową (faza wzrostu), telogenową (faza spoczynku) i katagenową (faza zanikania). Laserowe usuwanie owłosienia działa efektywnie tylko na włosy znajdujące się w fazie anagenowej. Odpowiadając na pytanie: ile zabiegów depilacji laserowej? Jednorazowy zabieg nie jest w stanie usunąć wszystkich włosków. Konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby obejść kolejne fazy wzrostu włosa i skutecznie zniszczyć wszystkie mieszki.


Jaki powinien być zachowany czas między zabiegami?

Zazwyczaj zaleca się, aby zabiegi były wykonywane co około 4-6 tygodni. Jest to czas potrzebny na to, aby nowe włosy przeszły do fazy wzrostu, umożliwiając skuteczne zniszczenie mieszka włosowego w kolejnej sesji.

Warto jednak podkreślić, że zbyt krótki odstęp między zabiegami może prowadzić do podrażnień skóry i niepożądanych skutków ubocznych. W idealnym scenariuszu, rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej powinno mieć miejsce kilka miesięcy przed ślubem. To pozwoli na wykonanie wystarczającej liczby sesji, z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych.