Wpis

Wesele w plenerze – zestaw porad na udaną uroczystość

04 22 19

Coraz częściej decydujemy się na wesele w plenerze. Odkąd pojawiła się możliwość zawierania związku małżeńskiego poza murami urzędu stanu cywilnego, pary chętnie z tego korzystają. Ślub i wesele w miłych okolicznościach przyrody na pewno zapamiętacie na dłużej.

Póki co na uroczystość w plenerze decydują się głównie pary pobierające się w miesiącach letnich. Zwykle przy okazji ceremonii korzystamy w ciepłym miesiącu z pogody i urządzamy w plenerze również wesele. To doskonała okazja do spędzenia całej uroczystości na świeżym powietrzu.

Jednak plenerowe wesela zdarzają się również poza sezonem letnim. O czym warto pamiętać, by taka uroczystość okazała się strzałem w dziesiątkę?

Obserwujcie prognozę pogody

Plenerowe wesela najczęściej odbywają się latem i to nie ze względu na to, że wtedy jest najcieplej. Głównie chodzi o pogodę, która w sezonie ślubnym jest najmniej kapryśna. Choć w lipcu i w sierpniu macie największe szanse na słoneczny dzień, to i tak musicie dokładnie obserwować prognozy pogody. Nigdy nie da się przewidzieć jaka będzie pogoda właśnie tego dnia. Wszystko może się zmienić w ciągu zaledwie kilku minut. Warto mieć plan B, dlatego plenerowe wesela odbywają się zwykle w przydomowych ogrodach, w pobliżu hotelu lub restauracji. W razie niepogody goście mają się gdzie podziać. Przygotujcie namiot polowy. Nie mając w pobliżu żadnej sali weselnej, wynajęcie takiego namiotu jest niezbędne. Oszczędzicie sobie w ten sposób dużo stresu i nie będziecie zależni wyłącznie od panującej aury. Zdarza się, że w przypadku dobrych prognoz pary rezygnują z rozstawienia namiotu. W przypadku upalnego słońca i tak warto pomyśleć o zadaszeniu. Na Waszym przyjęciu prawdopodobnie znajdą się dzieci i osoby starsze, które będą chciały odpocząć w cieniu i ukryć się przed słońcem. W przypadku gorąca, pomyślcie o wachlarzach dla gości. Możecie je spersonalizować i rozdać w formie weselnych upominków w podziękowaniu za obecność.

jak zorganizować ślub w plenerze

Przygotujcie dla gości ciepłe koce

Upał nie potrwa wiecznie. Nawet najgorętsze popołudnie minie, a noc może się okazać chłodna. Wesele trwa zwykle do 3-4 w nocy, a zmęczeni goście mogą zmarznąć. Z tego względu para młoda powinna zapewnić im jakieś ciepłe okrycie. Na wszelki wypadek zaznaczcie w zaproszeniach, żeby goście zabrali ze sobą coś ciepłego do ubrania, jednak nie zapominajcie, że to Wy jesteście organizatorami. Wybierzcie się do marketu z wyposażeniem dla domu i kupcie zapas pledów w kolorze nawiązującym do ceremonii. Goście będą Wam wdzięczni i będą się dużo lepiej bawić, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie. Dobrym pomysłem będzie rozstawienie koksowników albo rozpalenie ogniska. W chłodniejsze sierpniowe lub wrześniowe wieczory takie rozwiązanie będzie stanowiło dodatkową atrakcję. Jednak w tym przypadku musicie zadbać o bezpieczeństwo weselników.

ślub na świeżym powietrzu

Przypomnijcie o wygodnym obuwiu na zmianę

Najlepiej uwzględnijcie taką informację w zaproszeniu. Wtedy goście od początku będą wiedzieli, czego powinni się spodziewać. Ślub w plenerze zwykle oznacza zabawę w ogrodzie lub na plaży. To nie są idealne miejsca do poruszania się w szpilkach. Możecie zapewnić gościom buty na zmianę – to bardzo droga opcja, ale jeśli możecie sobie na to pozwolić, goście nigdy tego nie zapomną. Może w takim układzie warto spersonalizować buty (np. imieniem wypisanym na noskach)?  

ślub w plenerze

Zbudujcie niepowtarzalny klimat

Jeśli organizujecie wesele w ogrodzie, skorzystajcie z potencjału dekoracyjnego, jaki daje Wam dzika przyroda. Rozwieście między drzewami kolorowe lampiony lub wykorzystajcie lampki choinkowe do ozdoby. Kiedy zapadnie zmrok, Wasi goście będą pod wrażeniem tego, co zobaczą. Na dodatek pomyślcie o efekcie finalnym widocznym na zdjęciach – Wasz fotograf na pewno będzie chciał uchwycić najpiękniejsze chwile i magię Waszego przyjęcia. Lampiony sprawią, że wesele zyska status nietuzinkowego wydarzenia. Wasi goście na długo zapamiętają tę zabawę.

Oto kilka prostych, ale niezwykle istotnych kroków. Pamiętajcie o tym, kiedy organizujecie wesele w plenerze. Komfort gości i dobra zabawa to najważniejsze cechy dobrego przyjęcia. Nie pozwólcie, aby załamanie pogody lub chłodny wieczór zepsuły jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.