Wpis

Wianek zamiast welonu

03 09 17

Wybór ozdoby, jaka znajdzie się na głowie Panny Młodej to wyzwanie niemal tak trudne jak dobór właściwej sukni ślubnej. Na co się zdecydować – na dostojny welon czy romantyczny wianek? Wiele kobiet wybiera tę drugą opcję.

W przypadku wianka najistotniejszy jest dobór kwiatów – sztuczne czy prawdziwe? Kwiaty stanowią w tym przypadku nieodłączny element fryzury Panny Młodej. Warto tę kwestię dobrze przemyśleć.

 

wianek z kwiatów na wesele
https://www.muscari.pl

Moda na wianki

Doskonale wiadomo, że moda lubi powracać. Nie inaczej jest w przypadku wianków, które obecnie przeżywają swój renesans. Kiedyś były nieodłącznym elementem stroju panny młodej, ale zostały wyparte przez welony i kapelusze. W dawnych czasach kobiety, które stawały się mężatkami, zrzucały wianek w dniu ślubu. Była to symboliczna zmiana stanu cywilnego.

Wianek doskonale sprawdzi się na weselu w stylu rustykalnym lub boho. Jednak możliwość personalizowania wianków i wykonania ich na zamówienie sprawia, że ten uroczy element można dopasować do każdego stylu.

zielony wianek weselny
źródło: httpgreenweddingshoes.com

Co symbolizuje wianek na głowie?

Podobnie jak biała suknia ślubna, symbolizuje niewinność. W przeszłości nosiły je dziewczynki i niezamężne kobiety. I jak wspominaliśmy wcześniej, tego rodzaju dodatek będzie się doskonale komponował z uroczystościami utrzymanymi w stylu zgodnym z naturą.

wianek weselny z naturalnych kwiatów, róże
źródło: http://ruffledblog.com

Wianek ślubny z bukietem czy bez?

W tym przypadku znowu mamy dowolność wyboru – jak w każdym aspekcie organizowanej uroczystości, w końcu przyjęcie weselne organizujecie zgodnie z własnymi upodobaniami i gustem. Niech osobowość panny młodej zdecyduje o tym czy do wianka dobrać bukiet ślubny. Przecież chodzi o zaakcentowanie własnego charakteru i upodobań.

Warto zrezygnować z bukietu, jeśli panna młoda zdecyduje się na duży wianek złożony z naturalnych kwiatów. W takim przypadku ozdoba będzie ściągała na siebie całą uwagę gości, dlatego dodatkowe kwiaty będą zbędne.

Z kolei w przypadku, gdy bukiet będzie duży, wianek powinien być delikatny, żeby kwiaty i ozdoby nie zdominowały wizerunku panny młodej.

wianek weselny z prawdziwych kwiatów w stylu boho
źródło: http://ruffledblog.com

Do jakich fryzur pasuje wianek ślubny?

Najlepiej komponuje się z rozpuszczonymi włosami. Z drugiej strony, będzie też dobrze pasował do dziewczyny mającej krótkie włosy, ponieważ będzie ciekawym elementem podkreślającym urodę.

Z kolei mając przemyślaną i dokładnie skomponowaną fryzurę, powinnaś zrezygnować z wianka. Tego rodzaju ozdoby nie pasują do precyzyjnie wykonanych uczesań.

Decyzja o rezygnacji z welonu i wyborze wianka, powinna być dokładnie przemyślana. Jeśli marzysz o zwiewnej kreacji, a do ślubu planujesz pójść w rozpuszczonych włosach, wianek będzie idealnym wyborem. Z kolei idąc do ślubu w doskonale skrojonej kreacji i z dużym bukietem kwiatów w ręku, powinnaś zastanowić się nad wyborem welonu lub zwrócić uwagę na dostępność spinek, toczków, diademów czy woalek.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.