Wpis

Jak udekorować kościół na ślub?

03 15 19

Ślub kościelny to wyjątkowa chwila. Wypowiadanie przysięgi małżeńskiej w dostojnym, udekorowanym miejscu sprawi, że ten moment na długo zapadnie w Waszej pamięci.

Warto zadbać o to, by odpowiednia dekoracja nadała uroczystości weselnej szczególnego charakteru.

Dobór dekoracji kościoła

Warto mieć na uwadze, że niekiedy obsługa kościoła dekoruje świątynię we własnym zakresie. Powinniście dopytać czy dekoracje będą dobrze korespondowały z charakterem uroczystości. Jeśli nie, musicie we własnym zakresie zadbać o ozdobienie kościoła. Kwestie związane z dekoracją kościoła najlepiej załatwić po zamówieniu ślubu u księdza. Zdobienie świątyni wykonuje się w dniu ślubu i można to zlecić wyspecjalizowanej firmie organizującej wesela.

dobór dekoracji kościoła

Kompozycje z kwiatów

Najlepszym materiałem dekoracyjnym są kwiaty. Duże bukiety przy ołtarzu sprawią, że świątynia będzie tego dnia wyglądała pięknie i dostojnie. Jeśli nie macie zbyt dużego budżetu na dekorację kościoła, postawcie na sezonowe kwiaty. Dzięki nim stworzycie doskonały klimat nawiązujący do pory roku, w jakiej ślubujecie.

jak udekorować kościół na ślub

Ozdoba drogi do ołtarza

Ozdobienie kościelnych ław to istotny element dekoracyjny całej świątyni. Między ławkami znajduje się droga prowadząca do ołtarza, dlatego ważne jest dobre wyeksponowanie tej części świątyni. U szczytu każdego z rzędów umieśćcie element ozdobny – najlepiej niech to będzie kokarda przypominająca welon lub bukieciki z kwiatów użytych do dekoracji ołtarza.

Jak zaoszczędzić na dekorowaniu kościoła?

Możecie poprosić kogoś z rodziny lub zaproszonych gości. W takim przypadku ozdobicie świątynię własnymi siłami i zaoszczędzicie na usługach profesjonalnej firmy. Dobrym pomysłem będzie zaproponowanie gościom przygotowania wystroju w zamian za „zwolnienie” z kupna prezentu. Innym dobrym rozwiązaniem jest połączenie sił z inną parą młodą. Często się zdarza, że danego popołudnia odbywa się więcej niż jedna uroczystość zaślubin. W takim przypadku warto się skontaktować z drugą parą młodą i porozmawiać o dekoracji kościoła. Całkiem możliwe, że uda Wam się połączyć siły i wspólnie ozdobić świątynię lub podzielicie się ceną za usługi profesjonalnej firmy.  

Warto dokładnie obejrzeć kościół i przemyśleć sposób dekoracji. Zastanówcie się, jakie dodatki będą najlepiej pasowały do waszej uroczystości, jak również najlepiej podkreślą charakter miejsca, w którym będzie się odbywał ślub. No i inspirujcie się – w dobie szerokiego dostępu do internetu, możecie znaleźć tysiące zdjęć, które pomogą Wam w dokonaniu najlepszego wyboru.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.