Wpis

O co prosić gości weselnych, gdy nie chcemy kwiatów?

07 18 19

Wiele par młodych prosi gości, aby nie przynosili ze sobą kwiatów. Jeśli również ich nie chcecie, to przede wszystkim pamiętajcie, aby subtelnie dać bliskim do zrozumienia czy chcielibyście coś w zamian.

Zakup weselnej wiązanki jest elementem tradycji lub po prostu najprostszym pomysłem na prezent. Jeśli poszukujecie inspiracji na kwiatowy zamiennik, to sprawdźcie nasze propozycje. Co ważne – nie przewyższają one kosztu standardowego bukietu kwiatów.  

Podejmując decyzję o wyborze alternatywnego dodatku, pomyślcie na jakim charakterze prezentu Wam zależy. Poniżej pogrupowaliśmy dla Was inspiracje prezentowe według funkcji, jaką miałyby spełnić.

Budowanie weselnych wspomnień

Jeśli zależy Wam na pielęgnowaniu wspomnień, to jest kilka opcji, które możecie zaproponować gościom. Od tradycyjnych kartek i pamiątek z życzeniami, po wspólne zdjęcia z czasów dzieciństwa z wypisaną dedykacją, aż po mniej typowe prezenty, np. sadzonki roślin lub nasiona. Te ostatnie wydają się ciekawym pomysłem o ile macie działkę albo planujecie budowę domu. Wyobraźcie sobie, jak po latach spędzalibyście czas w ogrodzie pełnym roślin od Waszych najbliższych.

Jednak przyniesienie do kościoła sadzonki drzewa lub innej rośliny, może być nieco kłopotliwe. Jeśli zasugerujecie gościom takie podarunki, to warto przewidzieć miejsce, w którym będą mogły się znaleźć podczas uroczystości.

Innym ciekawym podarunkiem, szczególnie dla par, które biorą ślub w okresie zimowym, są bombki choinkowe. Z pewnością będzie to cudowna pamiątka na lata!

oryginalne prezenty na ślub

Funkcjonalne wykorzystanie

Większość z nas lubi użyteczne prezenty. Pomyślcie o tym, co lubicie. Jeśli jesteście miłośnikami kawy, to może warto poprosić gości o małą paczuszkę ziarnistej kawy albo coś słodkiego do niej?

O ile prośba o zakup wina jest czymś typowym, to już propozycja otrzymania orzechów albo przypraw może niektórych zaskoczyć. Cokolwiek wybierzecie, ważną kwestią jest uwzględnienie dostępności danych produktów

Możecie wziąć pod uwagę również “czasoumilacze” typu: książka, płyta CD lub DVD. Pamiętajcie jednak, że wybory gości mogą się powtarzać. Może warto skomponować listę płyt lub książek, które chcielibyście mieć na półce?

Dzielenie się swoją radością z innymi

Pomoc charytatywna zawsze jest pięknym gestem. Jeśli chcecie w tym wyjątkowym dla Was dniu zrobić coś szczególnego także dla innych, to macie kilka możliwości. Zbiórka zabawek i przyborów szkolnych, karmy dla zwierząt i słodyczy to dość popularne rozwiązania.

Trzeba jednak pomyśleć o kwestiach organizacyjnych takiej zbiórki i upewnić się, że dane artykuły lub rzeczy zostaną przyjęte. Obecnie, coraz częściej Nowożeńcy proszą, aby goście dokonali przelewu drobnych sum na konto, np. wybranej fundacji lub przy okazji zbiórki funduszy na określony cel.

jaki prezent zamiast kwiatów na ślub

Zabawy loteryjne 

Wiele par młodych prosi swoich gości, aby równowartość kwoty potrzebnej na zakup bukietu, przeznaczyli na kupony Totalizatora Sportowego, tzw. “lotka” albo zdrapki. Jest to już dość znany pomysł i na ogół spotyka się z duża przychylnością. Każdy chce się przyczynić do szczęścia Nowożeńców, a przy zwielokrotnionej liczbie zakupionych kuponów ich szanse na “szóstkę” rosną. 

co dać parze młodej zamiast kwiatów

Na koniec kilka uwag na temat formy prośby, którą skierujemy do zaproszonych osób. Najlepiej stosowną informację umieścić na zaproszeniu, np. na dodatkowym bileciku.

Nasza prośba powinna być jasno sformułowana, aby nie przytłoczyć innych treści, które są zdecydowanie ważniejsze w tym dniu. Wątpliwości pojawiają się także przy okazji formy zapisu – rymowanka, rysunek, rebus, a może krótka notka?

Pozostańcie wierni własnym preferencjom, ale nie zapominajcie o zaproszonych gości. To, co dla jednego będzie zabawne, dla innej osoby będzie nietaktowne. Kluczowy jest także dobór słów. Wasi bliscy nie powinni czuć przymusu ani dodatkowo się stresować czy trafią w Wasze oczekiwania.

Najlepiej zapewnić ich, że najlepszym prezentem jest ich obecność. Przy tej perspektywie kwestia wyboru upominku wręczonego podczas składania życzeń staje się drugorzędna.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.