Wpis

Idealna lista prezentów na ślub?

05 27 19

Pewnie kiedy sami byliście zaproszeni na wesele, to mogliście mieć problem z doborem prezentu.  Jeśli niedługo zamierzacie stanąć na ślubnym kobiercu, może warto rozwiać wątpliwości gości i zasugerować prezenty, które chcielibyście dostać?

 

Czy lista prezentów to dobry pomysł?

Choć takie rozwiązanie dla większości gości niewątpliwie stanowi spore ułatwienie, to zdania w tej kwestii wciąż są podzielone. Bo dla niektórych par młodych lista prezentowa wciąż stanowi pewnego rodzaju faux pas. Czy ktoś nie poczuje się urażony albo przymuszony do określonego zakupu? Z kolei takie przypadki raczej będą jednostkowe – o ile w ogóle się pojawią. Sądzimy, że zdecydowana większość gości ucieszy się z tego, że nie będą musieli głowić się nad idealnym prezentem. Lubimy, kiedy ktoś ułatwia nam życie, a lista z wypunktowanymi rzeczami, których potrzebuje para młoda, jest na pewno przydatna. Jeśli nadal wahacie się czy skomponowanie listy prezentowej to dobry pomysł, porozmawiajcie z najbliższymi, którzy na pewno pojawią się na Waszym weselu. Jeśli nie macie pewności jak goście zareagują na taką listę, warto odpowiednio wcześniej to zweryfikować.

Jak powinna wyglądać lista prezentów?

Przemyślcie wasze potrzeby i marzenia. Wybierzcie przedmioty praktyczne, które przydadzą Wam się podczas codziennych czynności. Jednak nie rezygnujcie całkowicie z pięknych pamiątek rodzinnych. Takie prezenty również warto uwzględnić w spisie. No i nie zapominajcie o marzeniach – dodajcie jeden lub dwa prezenty, o których marzycie, ale zawsze znalazły się jakieś pilniejsze wydatki. Pamiętajcie, że na jeden prezent może się złożyć kilkoro gości, dlatego wpiszcie na listę również droższe propozycje. Skomponujcie listę w taki sposób, aby znalazło się na niej więcej propozycji prezentów niż zaproszonych gości. No i ważne, aby prezenty były w różnym przedziale cenowym – od najtańszych do drogich. Wtedy dacie gościom wybór i nikt nie poczuje się skrępowany. Do zaproszenia ślubnego dołączcie informację o tym, że spisaliście listę prezentów oraz napiszcie w jakim sklepie jest dostępna.

lista prezentów on-line

Lista prezentowa on-line

W internecie nie brakuje miejsc, w których Para Młoda może stworzyć stronę ślubną on-line. Po skomponowaniu listy upominków wystarczy dać gościom dostęp do odpowiedniej strony internetowej. Dzięki temu każda osoba, która wejdzie na stronę, będzie mogła dokonać rezerwacji wybranego prezentu i zakupić go w dowolnym sklepie. Jeśli jednak macie ulubiony sklep z wyposażeniem dla domu, gdzie znajdziecie najbardziej praktyczne prezenty, dowiedzcie się czy możecie tam zostawić własną listę prezentową. Prawdopodobnie właściciel sklepu się na to zgodzi, bo  to dla niego potencjalnie duże zyski. W niektórych sklepach zostawienie listy prezentowej to żadna nowość. Pary młode często dostają specjalne bileciki z danymi adresowymi sklepu, w którym zostawiły listę. Takie wizytówki trafiają później do gości jako załącznik do zaproszenia.

Dobrze skomponowana lista prezentów ślubnych to doskonałe rozwiązanie zarówno dla pary młodej, jak również dla zaproszonych gości. Dzięki temu patentowi unikniecie niechcianych i zdublowanych prezentów. Goście zaoszczędzą czas i stres, że zakupiony prezent nie trafi w Wasz gust albo że kilka osób kupi to samo.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.