Wpis

Jak zaplanować wesele w 2021 roku?

01 27 21

Zeszły rok przeżyliśmy pod znakiem wirusa, ale w 2021 wchodzimy z pozytywnym nastawieniem. Wszyscy mamy nadzieję, że obostrzenia i zakazy związane z organizacją wesel niedługo przestaną obowiązywać. Tylko, jak zorganizować wesele w 2021 wiedząc, że nie wszystko może pójść zgodnie z planem? Dzisiaj przedstawiamy Wam kilka porad, które poprowadzą Was przez organizację imprezy w tych czasach.

slub koronawirus obostrzenia

Ślub kościelny i cywilny w czasach pandemii

Śluby kościelne i cywilne przez cały okres epidemii odbywały się normalnie. Nic nie wskazuje na to, by w bliskiej przyszłości było inaczej. Nie musicie się obawiać, że jeśli Wasze wesele nie dojdzie do skutku, nie będziecie mogli powiedzieć sobie “Tak”.

Relaks i planowanie wszystkiego “normalnie”

Planowanie wesela samo w sobie jest stresujące, a teraz w szczególności może przyprawić o bóle głowy. Musicie pamiętać, że na niektóre sprawy nie macie wpływu i podejść do nich z dystansem. 

Nie przejmujcie się komentarzami otoczenia, które bombarduje Was pytaniami typu “A co, jeśli zachorujemy?’”, “A co, jeśli goście się nie pojawią?”, “A co, jeśli rząd wprowadzi kolejne obostrzenia?”. Nie odbierajcie ich źle, ale ze spokojem udzielajcie odpowiedzi.

Jednak są sprawy, na które musicie zwrócić szczególną uwagę. Dogadajcie szczegóły z restauracją i zleceniobiorcami. Ustalcie możliwe, inne terminy i sposób płatności. Nie pokrywajcie też całości kosztów z dużym wyprzedzeniem.

Lista gości i rozdanie zaproszeń

Jeśli obostrzenia zostaną zniesione, to i tak nie przewidzicie limitu uczestników wesela jaki zostanie wprowadzony. W zeszłym roku było to 150 osób, ale bardzo możliwe, że teraz może się zredukować nawet do kilkudziesięciu. 

Stwórzcie kilka list gości. Wszystkie dopasujcie do możliwych limitów, tak abyście byli przygotowani na każdy scenariusz. 

Pamiętajcie, że odwiedzanie wszystkich krewnych i przyjaciół nie jest dobrym pomysłem. Lepszym rozwiązaniem jest przesłanie zaproszeń pocztą tradycyjną i telefoniczna rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Liczcie się z tym, że niektóre osoby od razu odmówią uczestnictwa w Waszym weselu, bo najzwyczajniej będą się bały.

koronawirus sala weselna

Obostrzenia na weselu

Wynajem dużej sali i zachowanie dystansu społecznego może okazać się wymogiem organizacji imprezy weselnej. Nie wspominając już o ciągłej dezynfekcji rąk i lokalu, co na pewno wpisze się w standardy każdej placówki na dobre.

Możliwe, że jeszcze w tym roku będą obowiązywać limity gości i obsługi, która będzie musiała nosić maseczki i rękawiczki. Może się nawet zdarzyć, że przed wejściem do lokalu będzie miał miejsce pomiar temperatury ciała.

Alternatywa dla wesela w czasie pandemii

Jeśli do Waszego wesela nadal będą obowiązywać obecne obostrzenia, będziecie musieli zdecydować się na jakąś alternatywę. 

Po pierwsze, możecie przełożyć zaślubiny i weselę na inny termin. Problematyczne może okazać się wybranie daty, która będzie odpowiadać Wam, Waszym gościom i zleceniobiorcom.

Po drugie, możecie powiedzieć sobie “Tak”, a celebrowanie tego dnia przełożyć na inny termin.

Kolejną możliwością jest całkowite zrezygnowanie z wesela na rzecz kameralnego obiadu w domu z najbliższą rodziną.

limit osob na weselu

Podsumowując, planujcie swoje wesele tak jak to sobie wymarzyliście. Nie rezygnujcie za szybko z pięknej imprezy, bo nikt nie wie czy zakazy będą trwały przez cały 2021 rok. Możliwe, że wszystko już niedługo się skończy. Bądźcie jednak gotowi na każdą ewentualność i nie dajcie się zaskoczyć!

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.