Wpis

Praktyczne porady: Jak wybrać miejsce na wesele?

07 02 19

Szukanie sali weselnej to bardzo ważny etap planowania uroczystości zaślubin. Oferta miejsc, w których można zorganizować wesele jest coraz szersza, a co za tym idzie – coraz trudniej podjąć decyzję.

Przygotowaliśmy dla Was zestaw porad, którymi warto się kierować podczas wyboru miejsca na wesele. Dzięki temu podjęcie decyzji stanie się o wiele łatwiejsze.

 

Dopasujcie salę do stylu waszego przyjęcia

Obecnie coraz więcej par decyduje się na wydanie przyjęcia w konkretnym stylu. Modne są wesela glamour, w stylu rustykalnym czy boho. Takich wesel nie powinno się organizować w przypadkowym miejscu. W końcu trudno sobie wyobrazić remizę zaaranżowaną na bogatą stylistykę glamour. Jeśli interesuje Was organizacja przyjęcia skrojonego na miarę Waszych oczekiwań, to powinniście zacząć planowanie uroczystości od wyboru motywu przewodniego. To właśnie on będzie wpływał na kolejne decyzje. Planując motyw odpowiednio wcześniej, będziecie mieli ułatwione zadanie podczas poszukiwania sali bankietowej. Już na starcie zawęzicie obszar poszukiwań i znajdziecie w sieci miejsca, które najbardziej odpowiadają Waszym oczekiwaniom. Zdajemy sobie sprawę, że podczas planowania wesela, każda zaoszczędzona godzina jest na wagę złota. Jeśli zaczniecie od wyboru motywu przewodniego, nie stracicie czasu na oglądanie sal, które nie korespondują z Waszymi oczekiwaniami.

budżet na wesele

Ilu gości chcecie zaprosić?

Na wczesnym etapie organizacji wesela na pewno nie będziecie wiedzieli, ile dokładnie osób będzie bawiło się na przyjęciu. Jednak określenie czy będzie to 50 czy 150 osób jest wystarczające, aby nie marnować czasu na oglądanie sal, które są o wiele za duże lub za małe i na pewno nie powinny być przez Was brane pod uwagę. Planując huczne wesele na więcej niż 100 osób, od razu będziecie mogli odszukać w internecie miejsca, które znajdują się w kręgu Waszych zainteresowań. To samo dotyczy par, które chcą się bawić w niewielkim gronie i planują zaprosić jedynie najbliższą rodzinę. Nie ma sensu jeździć wszędzie i oglądać sale, które na pewno nie spełnią Waszych oczekiwań. Pamiętajcie również, że lepiej jest wybrać nieco za małą salę niż za dużą. Parkiet w mniejszej sali będzie sprawiał wrażenie wypełnionego i lepiej zaprezentuje się na pamiątkowych zdjęciach lub filmie. Wszelkie efekty świetlne i dźwiękowe również wyjdą o wiele lepiej w mniejszej sali.

wesele_glamour

Lokalizacja sali weselnej

Oto kolejny istotny czynnik, który musicie wziąć pod uwagę podczas planowania wesela. Choć nie jest to najważniejszy aspekt, to dobrze wybrana lokalizacja sprawi, że goście będą się jeszcze lepiej bawili na Waszym weselu. Do wyboru macie mnóstwo możliwości, ponieważ sale weselne stoją niemal w każdym dowolnym miejscu – od ścisłego centrum wielkiego miasta, po sam środek lasu, gdzieś nad jeziorem. Podczas wyboru miejsca na przyjęcie weselne, musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Jaka będzie odległość od kościoła/urzędu stanu cywilnego?
  • Czy w pobliżu sali znajdują się miejsca noclegowe dla gości?
  • Czy sielskie widoki są dla Was ważne, czy może wolicie szum wielkiego miasta?

Wspólnie przemyślcie, jakie kwestie związane z lokalizacją przyjęcia mają dla Was największe znaczenie. Wybierzcie salę, która najlepiej będzie się wpisywała w Wasze oczekiwania.

jak wybrać miejsce na wesele

Decyzja o wyborze sali to jeden z najważniejszych aspektów planowania ślubu i wesela. W końcu zależy Wam na tym, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik, dlatego musicie zadbać o to, aby wybrana sala pasowała do zamysłu. Oczywiście istnieje jeszcze kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę, szukając sali na przyjęcie weselne. Jednak tym razem skupiliśmy się na tych najważniejszych i pasujących do większości przypadków. Mamy nadzieję, że Wasze wesele będzie wspaniałe i na długo zapadnie w pamięci wszystkim gościom.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.