Wpis

Przesądy na temat sukni ślubnej

06 03 19

Wokół ślubów narosło bardzo wiele mitów i przesądów, które dotyczą przygotowań, doboru świadków, a nawet pogody w dniu wesela. Są też przesądy związane ze strojem panny młodej. Oto najpopularniejsze z nich.

Pan młody i suknia ślubna

Najpopularniejszy przesąd mówi, że narzeczony pod żadnym pozorem nie może zobaczyć swojej wybranki w sukni ślubnej przed ślubem. Jak to zwykle z przesądami bywa, wytłumaczenie jest proste – to przynosi pecha w późniejszym życiu świeżo upieczonych małżonków. W tym przypadku logiczne jest, że pan młody nie może pomagać narzeczonej przy wybieraniu ślubnej kreacji.

Jak przymierzać sukienkę, żeby nie wpaść w kłopoty?

Zakup sukni ślubnej nie byłby możliwy bez przymiarek. Zgodnie z pewną teorią tylko w czasie wprowadzania krawieckich poprawek kobieta może mieć na sobie suknię ślubną. Kiedy kreacja będzie gotowa, możecie ubrać ją dopiero w dniu ślubu, bo przymierzanie sukienki wcześniej, może przynieść pecha. Oczywiście nie możecie robić przymiarek w kompletnym stroju. Należy zawsze zdjąć jakiś dodatek – buty, welon, wianek czy cokolwiek innego. No i pamiętajcie – nigdy, przenigdy nie przeglądajcie się wtedy w lustrze. Niezamężne kobiety nie mogą przymierzać sukni, ponieważ ściągną na siebie groźbę staropanieństwa.

przesądy na temat sukni ślubnej

Naprawa sukni ślubnej?

Zapomnijcie – jeśli Wasza kreacja rozpruje się w dniu ślubu, to podobno nie wolno jej zszywać, bo to przynosi nieszczęście i łzy. Możecie jedynie spiąć suknię agrafką. Ponadto panna młoda nie powinna samodzielnie szyć swojej sukni. Jeśli jesteś krawcową i miałaś nadzieję zaoszczędzić trochę pieniędzy, to w myśl przesądów musisz się powstrzymać. Kolejnym dziwnym przesądem na temat kreacji młodej mężatki jest to, że w sukni ślubnej powinno być zaszyte ziarno cukru i okruszek chleba, co miałoby przynieść młodej parze dobrobyt.

Pozostałe znane przesądy

  • W dniu ślubu powinnaś mieć przy sobie coś białego, co będzie symbolizowało niewinność i czystość; coś niebieskiego na znak wierności męża; coś starego jako symbol więzi rodzinnych; coś nowego na szczęście i dobrobyt; coś pożyczonego na znak wsparcia przyjaciół i rodziny.
  • Pamiętaj też, żeby unikać niektórych kolorów – różowy przynosi pecha.
  • Teraz coś dla Pana Młodego – jeśli podczas ślubu suknia ślubna zasłoni Twoje buty, oznacza to, że będziesz pod pantoflem żony.

Jak sami widzicie istnieje bardzo wiele przesądów na temat kreacji ślubnych – dodajmy jeszcze te związane z samą ceremonią i zachowaniem podczas ślubu/wesela. Sami widzicie, że nie warto się tym przejmować, bo dostarczycie sobie tylko niepotrzebny dodatkowy stres.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.