Wpis

Czy suknia ślubna musi być biała?

05 13 19

Jeśli nie jesteś fanką białych sukien ślubnych z warstwami tiulu i bufiastymi rękawami, to nie powinnaś się do nich na siłę przekonywać. Obecnie wybór jest tak duży, że spokojnie znajdziesz coś dla siebie i nie będziesz czuła się niekomfortowo podczas ślubu i wesela.

Dlaczego suknie ślubne są białe?

Początkowo miały różne kolory – w dawnych czasach prawie nikt nie wybierał bieli, a jeśli już to były to kobiety z najbogatszych rodów. Zwykle białe kreacje były „jednorazowe”, głównie ze względu na spore trudności w czyszczeniu. Jednak po zaślubinach brytyjskiej królowej Wiktorii z księciem Albertem wszystko się zmieniło. Po świecie rozprzestrzeniły się tysiące fotografii przedstawiających Pannę Młodą w białej sukni ślubnej. Z czasem biel zaczęto utożsamiać ze szczęściem, czystością i niewinnością. Z kolei w latach 20. XX wieku białe suknie ślubne w klasycznych fasonach stały się powszechnie obowiązującym trendem.

jaki kolor sukni ślubnej wybrać

Symbolika schodzi na dalszy plan

Obecnie odchodzi się od tradycyjnych i utartych szlaków. Panny młode coraz częściej decydują się na nutę ekstrawagancji i wybierają suknie ślubne w innych kolorach niż biel. Obecnie modne jest złoto, beż, ecru i różne odcienie różu. Kobiety decydują się na odcienie, które najlepiej podkreślają ich urodę. Biel jest dobra dla pań o ciemnej karnacji, z kolei inne kolory będą lepiej pasowały do kobiet o jaśniejszej skórze.

Dodatki do kreacji ślubnej

Wybierając suknię ślubną nie powinnaś przesadzić z dodatkami. Zbyt duża ilość biżuterii sprawi, że przestaniesz wyglądać ekstrawagancko. Z kolei poświęć dużo czasu na dobór butów. To jeden z najważniejszych dodatków, jakie będą zauważalne podczas uroczystości. Wybierając buty na ślub weź pod uwagę czy chcesz je potem jeszcze do czegoś założyć, czy traktujesz je jako jednorazowy dodatek, w którym pójdziesz do ślubu, a potem zabezpieczysz w szafie.

Nietuzinkowe kreacje panny młodej

Oprócz ecru, beżu i odcieni różowego, niektóre kobiety decydują się na jeszcze odważniejsze kolory sukni ślubnej. Narzeczone stawiają również na czerwień a czasem na czerń!

Takie kolory na pewno nie są dla wszystkich. To rozwiązania, dla kobiet, które nie boją się wyzwań, nie chcą wpisywać się w określone standardy i lubią szokować. Jeśli to właśnie Ty jesteś taką osobą, lepiej się szykuj i zacznij szukać czerwonej sukni ślubnej!

Wybór sukni ślubnej to trudne zadanie. Trzeba pamiętać o wielu sprawach – doborze dodatków, odpowiednim kolorze kreacji i fasonie. Wszystko po to, by Wasz wielki dzień przebiegał dokładnie tak jak to sobie wymarzyliście.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.