Wpis

Winietki ślubne – praktyczna dekoracja na stole weselnym

02 05 19

Winietki ślubne to detal, który pozwoli uniknąć chaosu przy stole. Dzięki imiennym wizytówkom Twoi goście szybko zajmą przydzielone im miejsce i spędzą wieczór w doborowym towarzystwie.

Jak rozstawić winietki dla gości weselnych?

Oto dylemat, przed którym staje prawie każda Młoda Para. Zaniedbanie tego niepozornego szczegółu może przesądzić o atmosferze podczas Waszego przyjęcia. To bardzo delikatna sprawa. Należy dokładnie przemyśleć dobór miejsc przy stole. Prawidłowe ułożenie winietek to prawdziwe wyzwanie logistyczne.

Pamiętajcie, by nie sadzać obok siebie skłóconych osób. Jeśli wesele odbywa się w lokalu podzielonym na kilka mniejszych sal, to najstarsze osoby powinny siedzieć tam, gdzie odbywają się tańce. Seniorzy raczej nie tańczą, ale za to lubią obserwować zabawę innych. Sadzając przy jednym stole osoby z dwóch rodzin pamiętajcie o tym, by były to dusze towarzystwa. Unikniemy w ten sposób niezręcznej atmosfery.

Takie osoby są bardzo ważne, bo w naturalny sposób zintegrują grupę siedzącą wspólnie przy stole. Pamiętaj, aby w miarę możliwości zadbać, aby na karteczkach znalazły się imiona i nazwiska osób towarzyszących. To bardzo miłe i pozytywnie wpływa na integrację gości.

elegancka winietka ślubna na szklanej tacy

Idealna dekoracja stołu ślubnego

Z drugiej strony, ta nietuzinkowa ozdoba sprawdzi się jako idealne uzupełnienie dekoracji stołu weselnego. Wybierając winietki imienne zwróć uwagę na wzór, rozmiar, czcionkę, kolorystykę, a także podstawkę. Postaraj się, aby ten uroczy akcent podkreślał wytworne nakrycie i pasował do wystroju sali. Przywiązując wagę do wizualnej spójności drobnych elementów, w prosty sposób osiągniesz pożądany efekt harmonii i spójności w zakresie dekoracji i stylu.

Drobny upominek dla gości weselnych

Do wizytówek coraz częściej dołącza się także jakiś drobiazg dla gości, w ramach podziękowania za przybycie. Istnieje wiele możliwości i tak naprawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia. Jeśli jednak nie wiecie, co podarować gościom, zajrzyjcie do jednego z naszych wcześniejszych artykułów.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.