Wpis

Wesele w święta Bożego Narodzenia

12 23 20

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Wesele w tym terminie może być wyjątkowym wydarzeniem w Waszym życiu i niezapomnianym dniem dla Waszych gości. Istnieje wiele zalet i wad ślubu w święta. Dzisiaj wyjaśniamy czy warto organizować wesele w Boże Narodzenia.

slub w boze narodzenie jak zorganizowac

Gdzie zorganizować wesele zimą 

Śluby zimą nie cieszą się dużą popularnością. Polska zima nie jest już taka jak kiedyś: biała, mroźna, magiczna. Jednak nie we wszystkich zakątkach naszego pięknego kraju biała pora roku straciła swój urok. 

Tatry, Bieszczady, Karkonosze to niezwykłe miejsca, które idealnie nadają się na zorganizowanie wesela w Boże Narodzenie. Posiadają niezwykłe krajobrazy, które w zimę zamieniają się w kadry rodem z “Krainy Lodu” lub “Narnii”

Czasem pary młode decydują się na świąteczne wesele za granicą. Krajobraz Alp czy Norweskich Fiord na pewno zachwycą nawet najtwardszego gościa weselnego.

Plusy wesela w Boże Narodzenie

Ślub w święta ma wiele zalet. Po pierwsze jest niezwykle bajkowy, a zima nadaje magiczny klimat temu dniu. Biała suknia wygląda zjawiskowo w otoczeniu śnieżnego puchu, a ewentualne elementy kolorystyczne (np. czerwone) wprowadzają interesujący akcent do całej stylizacji. Całość świetnie wypadnie na sesji plenerowej.

Zostając przy ubiorze, zima pozwala pannie młodej eksperymentować z dodatkami. Kożuszek lub białe futro świetnie nadadzą stylizacji dodatkowego uroku. O tej porze roku sprawdzą się wszystkie suknie wielowarstwowe, a Ty nie będziesz musiała martwić się o zbyt ciepły materiał. 

Wesele w Boże narodzenie to pretekst do zjazdu rodzinnego. Dzięki niemu cała rodzina (lub znaczna jej część) będzie mogła spędzić święta razem. Możecie również zaśpiewać wspólnie kolędy lub podzielić się opłatkiem.

Do menu weselnego możecie dodać znane i lubiane przez wszystkich potrawy. Barszcz czerwony, sałatka jarzynowa czy pierniczki idealnie dopełnią stoły w zimowej sali weselnej. Nikt z gości nie pogardzi też świątecznym grzanym winem z goździkami i pomarańczą

Zima ma również kilka innych zalet: alergicy nie mają powodów do zmartwień o katar sienny, noc jest dłuższa, co za tym idzie, dłużej możemy się bawić, a mróz sprawi, że kremowy tort się nie rozpuści, a alkohol nie ogrzeje.

Jednym z najważniejszych plusów wesela w święta jest jego cena. Po sezonie wszystko tanieje. Wynajęcie sali, cateringu, fotografa czy zespołu może stanieć nawet o kilkadziesiąt procent. Dla oszczędnych ślub zimą jest dobrym rozwiązaniem.

slub w swieta minusy i plusy

Minusy ślubu w święta

Po pierwsze – niska temperatura. Nie wszyscy lubią zimę, a wesele o tej porze roku może nie namówić ciepłolubnych do przybycia. Możliwość przeziębienia lub odmrożeń nie jest zachęcająca dla gości, tym bardziej kiedy chcą ubrać eleganckie szpilki, marynarki czy cienkie rajstopy. 

Chlapa, plucha i błoto to kolejny minus wesela w Boże Narodzenie. O tej porze roku nie trudno o pobrudzenie swojej stylizacji. Dodatkowo warunki atmosferyczne mogą utrudnić dojazd do miejsca zaślubin.

Czas okołoświąteczny jest również czasem rodzinnym, przez co niektórzy goście weselni mogą zrezygnować z podróżowania czy hucznych zabaw. Często już przed rozdaniem zaproszeń mają swoje plany, dlatego zaproście ich z dużym wyprzedzeniem.

Jak wcześniej wspominaliśmy, zima w Polsce już nie jest taka sama jak kilkadziesiąt lat temu. Zorganizowanie białego wesela w święta może okazać się trudne. Taki wyjazd wiąże się z większymi kosztami i mniejszym prawdopodobieństwem zebrania odpowiedniej liczby gości.

Grudzień to czas dużych wydatków, dlatego niektórzy weselnicy mogą odmówić przybycia na Wasze wesele w święta. Nie będą mieli wystarczających środków na zakup odpowiedniego prezentu.

Dekoracje na ślub w święta

Zimą istnieje dużo możliwości udekorowania sali weselnej. Możecie wykorzystać rzeźby lodowe, sztuczny dym, ozdoby świąteczne czy małe choinki. Istotną rolę odgrywa również zabawa światełkami. To one nadają świętom wyjątkowy klimat. Dodajcie również trochę sztucznego śniegu, a Wasi goście poczują się jak w krainie lodu.

Atrakcje na ślub w Boże Narodzenie

Zimowe zabawy najbardziej kojarzą się z lepieniem bałwanów i bitwą na śnieżki. Dla najmłodszych nawet takie będą dużą atrakcją. Zaplanujcie dodatkowo kulig z udziałem koni, a skradniecie serca dzieci na zawsze!

Dla gości ceniących sobie chwile wytchnienia i pogaduszek na świeżym powietrzu, zadbajcie o rozpalenie ogniska. Po pierwsze będzie im się milej stało “na papierosku”, a po drugie może posłużyć jako kuchenka do upieczenia sobie kiełbaski.

Jeśli sala weselna Wam na to pozwala, stwórzcie ogród zimowy. Pięknie udekorowany w świeże rośliny, z meblami ogrodowymi i przejrzystymi oknami, będzie magicznym miejscem dla każdego, kto chce odpocząć od głośnej muzyki.

kulig na weselu

Wesele w Święta jest nietypowym rozwiązaniem, ale zawsze ma magiczny klimat. Ogólna radość z Bożego Narodzenia przekłada się na pozytywne nastroje gości, o co najbardziej chodzi w zabawie weselnej. Zastanówcie się czy grudniowy termin zaślubin jest tym jedynym i odpowiednio przygotujcie się do świątecznego wesela.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.