Wpis

Najlepsze porady na wesele w stylu glamour

06 18 19

Podobnie jak w dawnych czasach, dzisiaj również wesele kojarzy się z przepychem i mnogością dodatków. Podpowiadamy jak podejść do tematu bogato świętowanych zaślubin  i polecamy przyjrzeć się stylistyce glamour.

Co znaczy glamour?

Wesela w tym stylu kojarzą się z przepychem, blaskiem i mnogością zdobień – najczęściej w kolorze złotym lub srebrnym. Jeśli mielibyśmy porównać glamour do jakiejkolwiek epoki, to bez wątpienia wybralibyśmy barok. Ten kontrolowany nadmiar i wyrafinowane ozdoby sprawiają, że nowożeńcy przynajmniej przez jeden wieczór mogą się poczuć jak książęca para. Nie należy mylić stylistyki glamour z tanim przerostem formy nad treścią. Zachowanie odpowiedniego balansu jest trudne, ale wystarczy przestrzegać ogólnych reguł, żeby wesele wyglądało dokładnie tak, jak sobie wymarzyliście. W tym stylu wszystkie elementy muszą być ze sobą spójne, ponieważ brakuje tu miejsca na najmniejszy przejaw improwizacji. Wesela w stylu glamour zwykle organizuje się w eleganckich lokalach, bogatych rezydencjach czy wnętrzach wzorowanych na pałac. W żadnym wypadku nie można wybrać tańszej alternatywy, bo to całkowicie zmieni charakter uroczystości.

bogate wesele

Do kogo pasuje stylistyka glamour?

Odpowiedź jest prosta – dla tych par, które dobrze czują się podczas wystawnych przyjęć w pięknych, barokowych salach zdobionych mnóstwem dekoracji. W tym przypadku – prócz zasobnego portfela – przyda się jeszcze doskonała organizacja. Musicie dokładnie zaplanować wszelkie działania z dużym wyprzedzeniem. Tu nie ma miejsca na przypadkowe dekoracje. Kreacje pary młodej czy nawet upominki przygotowane dla gości są dokładnie przemyślane. Czuwajcie nad atrakcyjnością i dbajcie o najwyższą jakość waszego wesela.

Dodatki w stylu glamour

To jeden z kluczowych elementów udanego wesela. Jeśli chodzi o uroczystość glamour, odpowiednio dobrane dekoracje są niezbędne, aby Wasze wesele rzeczywiście zachowało stosowny charakter. Przejrzyjcie zdjęcia z podobnych uroczystości. Zyskacie ogląd na sprawę i będziecie wiedzieli, jak skomponować dodatki, aby zbudować odpowiedni klimat. Srebro, złoto i biel to sztandarowe kolory Waszej uroczystości. Nie mówimy tu o srebrnej zastawie, bo ona jest oczywista, jednak chodzi też o drobne akcenty podkreślające wystawny charakter przyjęcia. Postawcie na wysokiej jakości obrusy i bogato zdobioną zastawę, która będzie się świetnie komponowała z wystawnym wnętrzem lokalu. Zdobiąc stoły, wykorzystajcie mnóstwo świeżych i pięknych kwiatów. To one, obok świeczników, powinny być głównym elementem dekoracyjnym na stołach. Róże, lilie i storczyki przyozdobione perłami czy kryształami to najlepszy wybór. Wybierając oprawę muzyczną i wizualną pamiętajcie, że nawet światła powinny korespondować z wystrojem sali i motywem przewodnim uroczystości.

jak zorganizować wesele

Kreacje pary młodej

Wasze stroje muszą zachwycać i wyraźnie różnić się od ubrań pozostałych gości. Jednak nie chodzi tu o przesadny przepych i kicz, tylko o wyważoną elegancję idealnie korespondującą ze stylistyką glamour. Koniecznie postawcie na luksusowe tkaniny i starannie dobrane dodatki, które podkreślą elegancję Waszych kreacji. Tego dnia musicie lśnić, dlatego do stroju dobierzcie bogatą i widoczną biżuterię. Do stylu glamour najlepiej będzie pasowała suknia z trenem wykonana z mięsistej tkaniny z koronkowymi zdobieniami. Pan młody nie może odstawać od swojej wybranki, dlatego najważniejszymi elementami stroju będą spinki do mankietów, elegancki krawat i lśniące klasyczne buty.

Wesele w stylu glamour musi emanować wyrafinowaną elegancją. Wytworne wesele wiąże się z poniesieniem sporych nakładów finansowych. To nie jest wesele, które zorganizujesz tanio.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.