Wpis

Wesele tematyczne, czyli co powinniście o nim wiedzieć?

12 09 20

W ostatnich latach wesela tematyczne cieszą się rosnącą popularnością. Jeśli nigdy nie byliście na podobnej uroczystości, ale chcecie, aby Wasze wesele było wyjątkowe, to nie mogliście lepiej trafić. Podpowiemy Wam, jak podejść do tego zagadnienia i zorganizować wspaniałą uroczystość z tematem przewodnim.

Zanim zachłyśniecie się wizją wdrożenia tysiąca pomysłów, które po przeczytaniu nagłówka pojawiły się w Waszych głowach, pamiętajcie o jednej bardzo ważnej kwestii. Nie wszystko na raz – wybierzcie jeden motyw, który oboje lubicie i trzymajcie się go, planując wesele.

Dobre praktyki przy weselu tematycznym

Porozmawiajcie o swoich pasjach i ulubionych motywach. Jeśli rzadko dyskutujecie o ulubionych postaciach z filmów i książek, teraz macie do tego świetną okazję. Wymieńcie się pomysłami, na tym etapie może być ich nawet milion – o ile uda Wam się to spisać w jakimkolwiek zeszycie.

Kiedy Wasza wstępna lista będzie gotowa, dajcie sobie kilka dni, aby nie decydować na świeżo, kiedy jeszcze jesteście podekscytowani różnymi wizjami. Może w ciągu tygodnia lub dwóch przyjdzie Wam do głowy jeszcze kilka pomysłów, które warto dopisać do listy.

Ustalcie sobie termin drugiej rozmowy i postarajcie się go dotrzymać. Kiedy znowu spojrzycie na swoją listę, na pewno od razu zauważycie tematy, które można z niej wykreślić. I tak, krok po kroku, wykreślajcie pomysły, aż zostanie Wam jeden (najlepszy wariant) lub kilka, pomiędzy którymi się jeszcze wahacie.

Kiedy tworzycie dekoracje, nie zapominajcie o ekologii i recyklingu. Wybierzcie takie materiały, które można później zutylizować bez szkody dla planety lub wykorzystać ponownie.

Wybierając motyw przewodni, bardzo łatwo przesadzić. Nie wkręcajcie się w temat za mocno. Starajcie się stworzyć plan uroczystości w zgodzie z motywem, ale również zachowajcie zdrowy rozsądek, aby wszyscy goście czuli się dobrze na Waszym weselu – nie tylko ci, którzy podzielają Waszą pasję.

Jak wybrać temat przewodni uroczystości?

Przede wszystkim zastanówcie się nad Waszymi pasjami oraz tym, co Was łączy. Możecie w nieskończoność zarzucać siebie pomysłami, ale musicie odkryć, w jaką stronę zamierzacie iść.

Czy wesele ma być związane z Waszym pochodzeniem? A może jest coś, co lubicie robić razem w wolnym czasie i chcecie o tym opowiedzieć gościom? Wesele tematyczne można zorganizować na podstawie książki, filmu, serialu, wspólnej pasji i to tylko od Was zależy, na co się zdecydujecie.

Źródło: www.pexels.com

Jeśli organizujecie wesele na motywach związanych z popkulturą, to cytaty z ulubionych filmów lub książek umieśćcie już w zaproszeniach. Z kolei najbardziej charakterystyczne elementy Waszego ulubionego uniwersum mogą z powodzeniem posłużyć jako inspiracja do przygotowania dekoracji.

Jeśli Wasi goście podzielają miłość do popkultury, to możecie być pewni, że do końca życia nie zapomną Waszego wesela.

Inspiracje na wesele tematyczne

Kiedy macie już swój motyw przewodni, czas poszukać inspiracji. Jeśli wybraliście ulubiony film, serial lub książkę, to nie ma lepszego sposobu, niż powrót do ulubionego uniwersum. 

Zainspirujcie się tym, co przeczytacie lub zobaczycie na ekranie. Koniecznie zapisujcie wszystko, co Was zainteresuje, bo potem trzeba będzie napisać scenariusz wesela.

Jak zaplanować wesele tematyczne?

Zaangażujcie w zabawę gości weselnych. Jeśli organizujecie wesele tematyczne, to nie możecie odpuścić gadżetów i fotobudki. Wasi goście będą mieli cudowną pamiątkę, a poza tym, taka fotobudka to świetna atrakcja, która wzbogaci Wasze przyjęcie.

Źródło: www.pexels.com

Pamiętajcie o dobrej zabawie. Motyw przewodni potraktujcie jako dodatek, który nie może zdominować Waszego wesela. Jeśli będziecie się za mocno martwić oprawą, to na pewno dostarczycie sobie sporo niepotrzebnego stresu. Podejdźcie do sprawy na luzie, a na pewno wszystko pójdzie tak, jak powinno.

Bądźcie sobą i namawiajcie do tego weselników. To ważne, aby pod przebraniem nie ukryć własnej tożsamości i tego, jacy naprawdę jesteście. Goście przychodzą na wesele dla Was, a nie z powodu scenariusza, jaki napisaliście dla Waszego wesela.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.