Wpis

Przyjęcie weselne – Uroczysty obiad bez hucznego wesela?

02 08 19

W Polsce wciąż najpopularniejszą formą jest zabawa weselna do białego rana. Jednak coraz częściej na zaproszeniach widnieje adnotacja: “po ceremonii zapraszamy gości na uroczysty obiad w restauracji”.

Zebraliśmy dla Was argumenty za tym, że warto zdecydować się na uroczysty obiad, zamiast hucznego wesela do białego rana.

Obiad ślubny jest tańszy

Wiele par stających przed decyzją o organizacji ślubu i wesela, ma przed oczami wizję wielkich wydatków. Koszt samego alkoholu potrafi być zatrważający – z tego względu coraz częściej pojawia się pomysł organizacji wesela bez alkoholu. Jest to oczywiście prawdą, ponieważ tak wielka impreza (niejednokrotnie liczba zaproszonych przekracza sto) wymaga sporych nakładów finansowych. Obiad ślubny zorganizowany w restauracji to zdecydowanie tańsza opcja. Oczywiście nie oznacza to, że goście będą się gorzej bawić.

Na taką uroczystość zapraszamy zwykle od 10 do 50 osób. Możemy wynająć cały lokal lub jego część. Coraz więcej restauracji oferuje taką możliwość. Koszt wynajmu lokalu i jedzenie dla gości stanowią niewielką część budżetu tradycyjnego polskiego wesela. Przemyślcie dobrze czy warto wydawać na przyjęcie weselne dziesiątki tysięcy złotych, skoro można uczcić zaślubiny inaczej, wykorzystując znacznie mniejsze środki finansowe.

bezalkoholowe przyjęcie ślubne

Zdecydowanie mniej stresu

Organizując obiad poślubny oszczędzicie sobie nerwów i stresu. Lista zadań do wykonania jest zdecydowanie krótsza w przypadku zamkniętej imprezy zorganizowanej w restauracji. Wiele par młodych twierdzi, że podczas hucznego wesela nie mają czasu na zabawę i uczczenie własnego święta. Obiad w towarzystwie najbliższych członków rodziny to zdecydowanie lepsza okazja do spokojnej rozmowy z bliskimi. Na dodatek będziecie mieli szansę w spokoju usiąść i celebrować dzień, który połączył Was na całe życie.

Zaoszczędzone pieniądze wydacie na zachcianki

Zamiast hucznego wesela możecie podarować sobie coś lepszego, na przykład dłuższą i bardziej egzotyczną podróż poślubną. Pary, które rezygnują z imprezy do białego rana, mogą sobie pozwolić na miesiąc miodowy z prawdziwego zdarzenia. Jeśli zawsze marzyliście o zwiedzaniu świata i poznaniu jakichś egzotycznych zwyczajów i kultur – wyjedźcie zaraz po ślubie. Prawdopodobnie nie będziecie mieli lepszej okazji, by spełnić takie marzenia.

wesele bezalkoholowe

Świętujesz tylko w towarzystwie najbliższych

Każdy kto choć raz był na weselu albo już brał udział w jego organizacji wie, że na imprezie znajduje się przynajmniej kilka przypadkowych osób. Zwykle są to jacyś dalecy krewni, których zapraszamy ze względu na powiązania rodzinne. Nie brakuje też osób towarzyszących naszych gości, które często widzimy pierwszy raz. Na dodatek para młoda nie ma zbyt wiele czasu na porozmawianie z zaproszonymi gośćmi.

Przede wszystkim czas pochłaniają sprawy organizacyjne związane z uroczystością. Drugim powodem jest liczba zaproszonych gości.  Jeśli decydujemy się na przyjęcie weselne i zapraszamy tylko najbliższe osoby, jesteśmy w stanie każdemu poświęcić chwilę uwagi. Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Wasze wątpliwości i będzie Wam łatwiej podjąć decyzję na temat organizacji wesela.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.