Wpis

Wesele bez glutenu – Jak je zorganizować?

04 08 19

Wydawałoby się, że dieta bezglutenowa może skutecznie pokrzyżować plany odnośnie skomponowania idealnego menu na wesele. Jednak w obecnych czasach możemy sobie z tym poradzić bez straty dla gości.

Dieta bezglutenowa zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa osób rezygnujących z glutenu. Jednak nie brakuje też ludzi chorujących na celiakię. W takim przypadku dieta to nie świadomy wybór, tylko konieczność.

Kilka bezglutenowych posiłków czy wszystkie?

Oczywiście mamy do wyboru dwie możliwości – organizujemy wesele w całości pozbawione posiłków zawierających gluten lub ograniczamy się do listy kilku dań dla gości będących na takiej diecie. Jeśli już podejmiecie decyzję, czas poszukać restaurację, która zorganizuje uroczystość, na jakiej Wam zależy. Musicie pamiętać, że skomponowanie bezglutenowego menu będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.    

wesele bez glutenu

Postaw na idealne bezglutenowe menu

Bezglutenowe ciasta i torty są dostępne w większości cukierni. Najprawdopodobniej nie będziecie mieli problemu z zamówieniem weselnego tortu bez glutenu. Problem może się pojawić dopiero przy doborze kolejnych potraw. Dania główne i przystawki mogą sprawić najwięcej kłopotów, głównie ze względu na to, że tam też może się pojawić gluten. W przypadku mięsa, powinniście wystrzegać się sosów i panierek. Zwróćcie też szczególną uwagę na serwowane alkohole – w tym przypadku bezpieczne będą: wódka na ziemniaczanej bazie, rum, cydr lub wino.    

bezglutenowy tort weselny

Przygotowując uroczystość weselną, warto najpierw dowiedzieć się czy któryś z zaproszonych gości nie cierpi na celiakię. Jeśli tak, należy przygotować część potraw z myślą o osobach z nietolerancją glutenu. Każdy z gości ma prawo do dobrej zabawy. Brak możliwości spróbowania jedzenia nie wpłynie pozytywnie na samopoczucie gości wystrzegających się glutenu. Jako gospodarze zadbajcie o to, by każdy gość czuł się komfortowo.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.