Wpis

Wesele bez alkoholu – czy to możliwe?

02 14 19

W dawnych czasach na weselach gościła tylko wódka i inne mocne alkohole. Rodzice panny młodej często przez lata zbierali trunki, by móc wystawić je na stole w dniu zaślubin. O winie nikt wtedy nie myślał, a wesele bez jakiegokolwiek alkoholu nie wchodziło w grę.

Wesele bezalkoholowe – czy to możliwe?

Jednak czasy się zmieniły. Dzisiaj coraz więcej par decyduje się na wynajęcie barmana i serwowanie gościom różnorodnych drinków. Obecność wina na stole weselnym już nikogo nie dziwi. Zaś w ostatnich latach pojawił się trend na całkowitą rezygnację z alkoholu.

bezalkoholowe przyjęcie ślubne

Czy organizować bezalkoholowe wesele?

Wesele pozbawione alkoholu to wciąż mało popularne rozwiązanie. W Polsce nadal królują mocne alkohole. Z kolei organizacja wesela bez procentów może być ryzykowna, jeśli w waszych rodzinach nie ma zbyt wielu dusz towarzystwa. W takich sytuacjach zawsze warto szukać kompromisów. Jednym z nich jest postawienie na kolorowe drinki, piwo, whisky lub wino.

wesele bez alkoholu

Jak zorganizować wesele bez alkoholu?

Jeśli postawicie na takie rozwiązanie, warto pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą Wam uatrakcyjnić imprezę bez grama alkoholu. Wybierzcie zespół i wodzireja na najwyższym poziomie. Muszą to być ludzie z charyzmą, którzy będą potrafili zainteresować sobą gości i zachęcić ich do zabawy. Na rynku są firmy specjalizujące się w organizacji wesel bez alkoholu. Warto postawić na kogoś, kto ma doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju imprez.

Kolejną ważną kwestią będzie wygląd potraw. Dokładnie tak, goście na bezalkoholowym weselu nie zjedzą dużo, ale ładnie podane potrawy zachwycą ich zmysły. Musicie zapewnić gościom wiele atrakcji podczas uroczystości weselnych – fontanna z czekolady, ognisko w ogrodzie (jeśli robicie wesele w plenerze), bar z bezalkoholowymi kolorowymi drinkami czy fotobudkę. Wynajęcie barmana, który na oczach gości przygotuje drinki lub koktajle warzywne czy owocowe, będzie nie lada atrakcją. Warto o tym pomyśleć.

wesele bezalkoholowe

Ostatnią ważną rzeczą są zabawy oczepinowe. Nie mogą być zbyt długie i krępujące. Pamiętajcie, że alkohol działa rozluźniająco. Wielu osobom pomógłby w bardziej aktywnym uczestnictwie w zabawach. Jeśli go nie będzie, może się okazać, że zabraknie chętnych do zabaw. Wesele bez alkoholu może być udane. Ważne jest, by zapewnić gościom atrakcje, dzięki którym będą mogli spokojnie zapomnieć o jakichkolwiek trunkach. Organizacja wesela bez alkoholu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku organizacji obiadu weselnego lub przyjęcia w domu.  

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.