Wpis

Suknia z trenem czy bez? – Wybierz ślubne dodatki

04 01 19

Wybór idealnej kreacji na ślub, to problem każdej panny młodej. Kiedy wydawałoby się, że wszelkie dylematy zostały rozwiązane, pojawia się problem obecności lub braku trenu. Na co się zdecydować?

Czym jest tren?

Tren jest przedłużeniem sukni ślubnej. Ciągnie się za panną młodą po ziemi. W średniowieczu treny stanowiły element kobiecego ubioru.

tren katedralny

Wady i zalety trenu

Tren niewątpliwie dodaje uroku i elegancji ślubnej kreacji. Dzięki temu elementowi, przejście panny młodej przez kościół przypomina sceny znane z hollywoodzkich filmów. Na dodatek suknia świetnie prezentuje się na zdjęciach i nagraniach. Niestety, w większości przypadków tren może się okazać niepraktyczny i niewygodny. Może się o coś zahaczyć albo zostanie nadepnięty podczas tańca. Tren zwiększa też powierzchnię sukni ślubnej, przez co na pewno utrudni pannie młodej przechodzenie między stołami czy też spowoduje zajęcie znacznej części parkietu przeznaczonego do tańca.

Doczepiany tren

Dla kobiet chcących iść do ślubu z trenem, a jednocześnie ceniących sobie wygodę, wymyślono doczepianą wersję. Korzystając z tego rozwiązania, Panna Młoda będzie mogła iść do ślubu w zachwycającej kreacji. Z kolei po zakończeniu ceremonii i wykonaniu pamiątkowych zdjęć, będzie można odczepić tren i bawić się dalej bez skrępowania. Doczepianie i odpinanie trenu nie jest niczym skomplikowanym i zajmuje najwyżej kilka chwil. Istotne jest też to, że mocowanie trenu zwykle projektuje się w taki sposób, żeby było niewidoczne albo wyglądało jak nieodłączny element całej kreacji. Miejsce dopięcia często ozdobione jest za pomocą jakiejś broszki.

rodzaje trenów

Rodzaje trenów

Istnieją trzy rodzaje trenów, a każdy z nich odpowiada zaspokojeniu zupełnie innych potrzeb:

  • Sweep – jest dość krótki, ciągnie się po ziemi za panną młodą. Można go przypiąć w dolnej części sukni ślubnej.
  • Tren katedralny – jest niezwykle okazały i rozłożysty. Doskonale wygląda na zdjęciach, sprawia wrażenie iście królewskiego dodatku.
  • Watteau – można powiedzieć, że tren tego typu zastępuje welon. Przymocowuje się go do górnej części sukni ślubnej. Tren ciągnie się od połowy pleców panny młodej. Zwykle jest bardzo lekki.

Wybór dodatków do kreacji ślubnej to kolejne trudne zadanie, przed którym staje para narzeczonych. Warto korzystać z porad doświadczonego konsultanta ślubnego, by dokonać możliwie najkorzystniejszego wyboru.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.