Wpis

Wesele w Wielkanoc – wady i zalety

04 05 19

Wielkanoc to najważniejsze święto w kalendarzu Katolików, a jednocześnie symboliczne rozpoczęcie wiosny. Temu świętu towarzyszy mnóstwo ciepłych wiosennych akcentów, które mogą być idealnie wykorzystane do zorganizowania wesela w tym okresie.

Pamiętajcie, że w tym przypadku nie weźmiecie ślubu w sobotę. Pierwszym terminem, w którym kościół katolicki dopuszcza zaślubiny jest Niedziela Wielkanocna. Jeśli chcielibyście pobrać się właśnie wtedy, warto poznać wady i zalety takiego rozwiązania.

Dlaczego warto brać ślub w Wielkanoc?

Z racji tego, że nie jest to szczególnie oblegany termin, znalezienie zespołu muzycznego, DJ-a czy cateringu nie powinien stanowić aż tak dużego problemu. Całkiem możliwe, że uda Wam się jeszcze załapać na niższe ceny przed sezonową gorączką ślubną. Wielkanoc jest dla większości z nas dniem wolnym od pracy, dlatego taka opcja doskonale pasuje prawie wszystkim gościom. No i następnego dnia można odpocząć i nie martwić się o konieczność powrotu do pracy. Na dodatek wiosna budzi się do życia i wtedy dużo łatwiej zadbać o kolorową, sielską atmosferę podczas przyjęcia. Wielkanoc to idealny moment dla tych, którzy marzą o weselu w stylu rustykalnym. Kwiaty zaczynają kwitnąć, a liczne nawiązania do słowiańskiego folkloru będą się prosiły o wykorzystanie do uświetnienia uroczystości. Nie będziecie też musieli trudzić się nad doborem menu. Z racji tego, że są święta, możecie zaserwować tradycyjne wielkanocne potrawy.

Wady ślubu w Wielkanoc

Przede wszystkim w marcu jak w garncu, dlatego pogoda może Wam spłatać figla. Często Wielkanoc wypada w tym miesiącu i trzeba bacznie obserwować prognozę pogody, żeby się przygotować. O ile bez większego kłopotu znajdziecie salę weselną czy orkiestrę, o tyle problem może się pojawić przy poszukiwaniu fryzjera lub wizażystki. Prawie nikt nie pracuje tego dnia, więc prawdopodobnie będziecie musieli dopłacić za pewne usługi. Ten sam problem może się pojawić podczas zamawiania cateringu. Niektóre potrawy muszą być przygotowane na świeżo – z dnia na dzień – dlatego musicie szukać usługodawcy, który zgodzi się pracować w Wielkanoc. Część zaproszonych gości może kręcić nosem na wybraną datę. Polacy to naród chętnie spędzający świąteczny czas w gronie najbliższej rodziny. Wypad na wesele w Niedzielę Wielkanocną to wciąż dla wielu z nas egzotyczny pomysł.

Sesja ślubna w Wielkanoc

Jeśli jednak zdecydujecie się na organizację zaślubin w Wielkanoc, wykorzystajcie tę nietypową porę w taki sposób, by jak najmocniej utrwalić wspomnienia związane z tym dniem. Wielkanocna sesja zdjęciowa to idealna okazja, by skorzystać z najpopularniejszych motywów nawiązujących do świąt Wielkiej Nocy. Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów wielkanocnych są zwierzęta – zajączki, kurczaki i baranki. Warto pomyśleć o zaproszeniu ich na sesję zdjęciową. Zdjęcia na pewno będą oryginalne.

Zorganizowanie ślubu w Wielkanoc to trudne zadanie – nie tyle ze względów logistycznych, co praktycznych. Większość z nas woli spędzać święta w domu, w towarzystwie bliskiej rodziny. Jeśli możecie, warto zastanowić się nad wyborem pierwszej soboty po Wielkanocy. Sezon ślubny wciąż będzie w powijakach, a tymczasem wiosna w pełni. Jeśli zależy Wam na uchwyceniu wiosennego klimatu, na pewno będzie to możliwe.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.