Wpis

Oryginalne wesele – jak zorganizować

11 04 20

Przygotowujesz swój wielki dzień i chcesz zrobić to w niekonwencjonalny sposób? Spraw, aby Twoje wesele było wyjątkowe. Przedstawiamy dzisiaj kilka ciekawych propozycji na oryginalną ceremonię i imprezę ślubną.

niekonwencjonalne wesele

Nietypowy pomysł na ślub

Czy wszystkie wesela muszą wyglądać tak samo? Nadaj swojej uroczystości motyw przewodni, aby odmienić jej charakter.. Zastanów się co łączy Cię z drugą połówką i pomyśl o Waszych wspólnych zainteresowaniach, marzeniach Wykorzystaj te informacje jako inspirację do imprezy weselnej. 

Jeśli jesteś miłośniczką zwierząt, zabierz je na ślub ze sobą. Powiadom gości, że uroczystość jest pet-friendly i również mogą zabrać swoje zwierzaki.. Zorganizuj sesję zdjęciową z czworonogami. Wykorzystaj kokardę, wianek, lub element który będzie nawiązywał do sukni ślubnej i garnituru i przebierz swojego zwierzaka.

Motyw muzyczny jest kolejnym rozwiązaniem, jaki możesz wprowadzić na swoim weselu. Zadbaj o detale, które podkreślą charakter imprezy. W stylu punk-rock zastawę stołową skomponuj w kolorach czarno-białych z dodatkiem wybranego, odbijającego koloru. Pamiętaj o muzycznym torcie i nawiązujących graficznie akcentach np. na krawacie pana młodego i zaproszeniach ślubnych. 

Jeśli jesteś fanką kina, klimat filmowy na pewno przypadnie Ci do gustu. Postaw na zastawę stołową w stylu glamour, ozdób stół hollywoodzkimi dekoracjami. Przygotuj dla gości zaproszenia w formie biletów, podarunki z popcornem i ulotki na których wraz z partnerem wcielisz się w głównych bohaterów wybranego filmu. 

Wypróbuj motyw natury i kosmosu. Postaw na tort ozdobiony znakami konstelacji i  błyszczące winietki. Przyozdób stół kamieniami półszlachetnymi i nie zapomnij o dużej ilości roślinności.

psy na slubie

Wybrane atrakcje

Zastanawiałeś się jakie atrakcje weselne zorganizować. Zaangażuj gości w aktywności, które będą nawiązywać do wybranego przez Ciebie motywu przewodniego. 

Stwórz swój własny mini bar. Przekąski mogą nawiązywać do siebie tematycznie lub kolorystycznie. 

Wynajmij osobę, która sporządzi karykatury gości weselnych, a następnie dołącz je do galerii z pozostałymi zdjęciami z wesela. Reakcja weselników będzie niezapomniana.

Postaw na nietypową księgę gości. Jeśli lubisz podróże, wykorzystaj do tego globus. Miłośnicy kina mogą stworzyć swoją księgę bazując na szablonie taśmy filmowej lub alei gwiazd w Hollywood.

Stwórz film i opowiedz historię Waszej znajomości. Wynajmij salę kinową, na której przedstawisz seans swoim gościom weselnym. 

Wynajmij fotobudkę, w której każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z nawiązującymi do tematyki wesela rekwizytami. Daj się ponieść swojej wyobraźni, tylko ona Cię ogranicza.

Przykłady ze świata

W mediach bywa głośno o weselach celebrytów. Niektórzy z nich zaskakują pomysłowością i oryginalnością.

Joanna Przetarkiewicz razem z Rinke Royens zaplanowała ślub cywilny w Grecji. Całą uroczystość dekorowały niebiesko-białe kwiatowe girlandy, a sam ślub był w klimacie filmu Moje wielkie greckie wesele.

Tomasz Torres z zespołu Afromental wyprawił swoje wesele na Zanzibarze. Ceremonia odbyła się na boso pośród rdzennych mieszkańców wyspy. Państwo młodzi zachowali klimat egzotyki i natury.

Heidi Coxshall postanowiła iść o krok dalej i razem z małżonkiem przebrała się za postacie z animowanej bajki Shrek. Zainspirowani historią miłosną postanowili wokół tego motywu zorganizować wesele. Jak sam małżonek przyznał: „Przesłanie Shreka jest takie, że nie ma znaczenia, jak wyglądasz ani kim jesteś, chodzi tylko o prawdziwą miłość – pomyślałem, że brzmi to absolutnie idealnie”.

barman na weselu

Każdy pomysł na Twoją uroczystość jest dobry. Wraz ze swoim wybrankiem wyraź siebie i spróbuj czegoś niestandardowego.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.