Wpis

Makijaż próbny – Czy warto za niego płacić?

05 26 17

Niejedną przyszłą Pannę Młodą nurtują pytania związane z makijażem ślubnym. Pierwszym z nich jest fundamentalne pytanie – Czy warto wykonać próbny makijaż ślubny?

Jeśli Ty też zastanawiasz się, czy wydać pieniądze na próbny makijaż postaramy się rozwiać Twoją wątpliwości.

Oszczędzasz czas w dniu wesela

Makijaż jest równie ważny co fryzura ślubna. Powinien być dobrany do Ciebie, a to wymaga konsultacji ze specjalistką. Warto to załatwić odpowiednio wcześniej, by nie dokładać sobie stresu w dniu ślubu. Doświadczona wizażystka z pewnością dobierze odpowiedni styl i kolory. Najczęściej zaczyna od wywiadu tego, co lubisz, jak się czujesz, bo nie zawsze czujemy się najlepiej, w tym co pasuje do naszego typu urody.

Po wykonaniu próbnego makijażu wiesz, że nie musisz się martwić, co Ciebie czeka w dniu ślubu. Osoba, która odpowiada za Twój makijaż, rozumie Twoje potrzeby i ma do tego odpowiednie kompetencje. Unikasz niepotrzebnego stresu, wchodzisz do kosmetyczki, z którą masz już wszystko ustalone i sprawdzone.

Sprawdzisz czy makijaż do Ciebie pasuje

Tak jak już wspominaliśmy, nie we wszystkim czujemy się dobrze. Czasami zaproponowany przez wizażystkę makijaż ślubny kompletnie nam nie odpowiada. W takiej sytuacji możemy zmienić koncepcje, wytłumaczyć o co nam chodzi. Makijaż ślubny jest połączeniem makijażu dziennego z wieczorowym, powinien być tak dobrany, by wyglądał dobrze zarówno w kościele, jak i na weselu. Podczas całej uroczystości będą robione zdjęcia, specjalistka od makijażu z pewnością to uwzględni. Najważniejsze, żeby podczas ślubu czuć się komfortowo i podobać się sobie.

Oprócz oczywistego dopasowania makijażu do Twojej urody, istotne będzie zgranie kolorów z rodzajem kreacji. Najlepiej będzie wykonać makijaż próbny w dniu ostatnich przymiarek sukni ślubnej. Wtedy będziesz miała pewność, że wybrana sukienka pasuje do pozostałych dodatków i do ślubu będziesz mogła spać spokojnie.

Unikniesz alergii na makijaż w dniu ślubu

Makijaż próbny pozwala nam sprawdzić, czy na żaden z kosmetyków nie jesteśmy uczulone. Reakcja alergiczna na kosmetyki to w dniu ślubu ostatnia rzecz, jaką chcemy przeżyć. Łzawiące oczy i czerwone plamy na twarzy to problem, którego można uniknąć decydując się na próbny makijaż. Jeśli jesteś osobą skłonną do alergii, czy ją posiadasz koniecznie uprzedź swoją kosmetyczkę.

Sprawdzisz trwałość makijażu ślubnego

Uroczystości weselne trwają wiele godzin, a Ty z na pewno nie chcesz, żeby Twój makijaż zniknął przed końcem imprezy. Na dodatek makijaż powinien być wodoodporny. Tak ważny moment w życiu, to mnóstwo emocji. Lepiej sprawdzić, czy tusz do rzęs sprosta łzom wzruszenia.

Przetestujesz umiejętności makijażystki

Makijaż próbny jest też sprawdzeniem umiejętności makijażystki. Wszystkie Panny młode chcą wyglądać w dniu ślubu idealnie. Warto zaufać sprawdzonej na własnej skórze osobie. Przed uroczystością może być już za późno na zmiany. A jakie są Wasze doświadczenia z próbnym makijażem ślubnym?

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.