Wpis

Jak zorganizować wieczór panieński?

01 20 21

Jak sprawić, aby wieczór panieński był wyjątkowy i utkwił w pamięci na zawsze? Dzisiaj mamy porcję niezbędnych informacji, które ułatwią Wam,  organizatorom, przygotować ten dzień.

miejsce na wieczor panienski

Wieczór panieński to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Zatroskana natłokiem spraw weselnych panna młoda potrzebuje chwili, która pozwoli jej wyluzować się przed ślubem. To również niezapomniana impreza dla wszystkich uczestniczek, które wspólnie z przyszłą małżonką mogą ponieść się dobrej zabawie.

Kto organizuje i płaci za wieczór panieński?

Organizacja wieczoru panieńskiego leży po stronie świadkowej, niezależnie czy jest nią siostra, kuzynka czy przyjaciółka. W niektórych przypadkach inna osoba, posiadająca zmysł logistyczny, może przejąć obowiązki przygotowania tego przedsięwzięcia. 

Koszty wieczoru panieńskiego ponoszą jego uczestnicy. Popularna jest tak zwana “składka”, w której skład wchodzi opłacenie miejsca, rezerwacji ew. atrakcji, posiłki, alkohol, gadżety i prezent dla panny młodej. 

Niektóre panny młode chcą mieć wpływ na przebieg swojego wieczoru panieńskiego, dlatego same wychodzą z inicjatywą, aby pomóc przy jego organizacji i wspomóc uczestniczki finansowo. Jeśli sama nie zaproponuje pomocy, nie proś jej o taki gest.

Jak przygotować imprezę dla panny młodej?

Po pierwsze przygotuj harmonogram wieczoru i listę gości. Jeśli impreza ma być niespodzianką dla panny młodej, dyskretnie podpytaj ją o bliskie dla niej osoby. Następnie wybierz termin spotkania i zaproś gości. W tym czasie najlepiej założyć prywatną grupę na Facebooku, która ułatwi Ci kontakt z uczestnikami.

Kiedy będziesz miała harmonogram i listę uczestników, wybierz temat przewodni i miejsce spotkania. Uwzględnij w tym wszystkim charakter i upodobania panny młodej. Możesz zorganizować imprezę w stylu boho, pin up girl czy szalony wieczór w klubie z rogami i diabelskimi ogonami. 

Następnie zadbaj o dekoracje i gadżety. Zamów balony, słomki do drinków, zmywalne tatuaże, szarfy, koronę, itp. W klimacie sielankowym, świetnie sprawdzi się też wianek ze świeżych kwiatów dla panny młodej. 

Pamiętaj, że to Ty – jako organizator – musisz zadbać o udekorowanie miejsca, przygotowanie posiłku i trunków oraz o świetną atmosferę na imprezie!

Jakie miejsce i termin wybrać?

Dawniej wieczór panieński odbywał się dzień przed weselem i miał charakter hucznej imprezy. Dzisiaj jednak zwykle panny młode przeżywają swój “ostatni” wieczór wolności od dwóch do trzech tygodni wcześniej. Taki termin pozwoli jej odpocząć i nie myśleć o sprawach związanych z weselem zbyt dużo.

W zależności od upodobań przyszłej małżonki, idealnym miejscem na wieczór panieński jest domek w zaciszu, mieszkanie organizatorki, SPA lub klub nocny. Ważne jednak, aby jego lokalizacja znajdowała się stosownie blisko miejsca zamieszkania uczestniczek. Pamiętaj też, żeby przy wyborze miejsca uwzględnić pogodę. Wymarzone garden party w lutym się raczej nie uda.

termin wieczor panienski

Jakie atrakcje zaplanować na wieczór panieński?

Gry i zabawy idealnie wpasują się w klimat każdego wieczoru panieńskiego, niezależnie gdzie się odbywa. Rozbawią uczestniczki i pozwolą się im wyluzować.

Do najciekawszych gier należy “quiz o narzeczonym”, “zakazane słowa” i “nigdy przenigdy…”. Przygotuj najważniejsze informacje o wybranku panny młodej i sprawdź jej wiedzę na jego temat. W razie pomyłki, przyszła małżonka musi napić się kieliszek wybranego trunku. 

Aby zagrać w “zakazane słowa” oznajmij na początku wieczoru, że uczestnicy nie mogą wypowiadać wyrażeń takich jak np. ślub i wesele. W razie złamania zakazu, przegrany spożywa wybrany alkohol. 

“Nigdy przenigdy…” jest kolejną, znaną grą, w której prowadzący wypowiada sformułowanie np. “Nigdy przenigdy nie szłam na boso w lesie”, a osoby które to robiły piją kieliszek wódki.

Możesz również zaplanować specjalne atrakcje na ten wieczór. Nauka robienia drinków, kurs kulinarny czy wizyta w spa idealnie wypełnią panieńską imprezę.

Menu na imprezę panieńską

Jak na każdej imprezie, bardzo ważny jest posiłek. Przygotuj menu złożone z przekąsek i ciepłych potraw, od których zaczniecie wieczór. Zaplanuj ilość i rodzaj napojów i alkoholu. Spytaj uczestniczki o ich preferencje w tym zakresie. Kup szampana, wino, martini, wódkę lub wino. Zaplanuj zakupy, na których nie tylko kupisz potrzebne przekąski, ale też papierowe kubki i talerzyki. 

Jeśli planujesz tzw. wyjazd na domki, nie zapomnij przygotować prowiantu na śniadanie. Chleb, masło, szynka, ser i herbata powinny wystarczyć następnego dnia.

Nie zapomnij o torcie z dedykacją dla panny młodej. Jest kluczowym elementem, który pozwala na złożenie życzeń i przekazanie prezentu przyszłej żonie.

Prezent dla panny młodej 

Co podarować pannie młodej? Postaw na spersonalizowany prezent, który ją zachwyci. Wraz z uczestniczkami dajcie jej pamiątkowe zdjęcie, grafikę, kartkę lub bransoletkę z grawerem. Dołączcie do tego piękną bieliznę, na wieczory z mężem lub inny, bardziej “szalony” upominek z podtekstem erotycznym. Pamiętaj tylko, żeby wszystko robić ze smakiem i nie urazić panny młodej.

jakie atrakcje na wieczor panienski

Wieczór panieński to wyjątkowe wydarzenie. Zorganizuj taki, który zapadnie w pamięć pannie młodej i wszystkim uczestniczkom!

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.