Wpis

Jak wybrać buty do ślubu?

04 12 19

Buty ślubne to bardzo ważny dodatek. Nie możemy wybrać pochopnie. Jeśli zastanawiacie się, kiedy i jak wybrać buty do ślubu, zapraszamy do przeczytania tego wpisu.

Jak wybrać buty na wesele?

Pamiętajcie, że poszukiwanie butów do ślubu powinnyście rozpocząć po wybraniu sukni ślubnej. Jednak zróbcie to jeszcze przed kupnem kreacji – będąc na etapie poprawek krawieckich. Mając buty, zabierajcie je na przymiarki, bo tylko tak będzie można dostosować długość kreacji ślubnej. No i pamiętajcie, by nie podejmować pochopnej decyzji w sprawie doboru obuwia. One muszą być idealne, bo źle dobrane buty sprawią, że nie będziecie w stanie wytrzymać nawet kilku godzin podczas wyczerpującego wesela – nie mówiąc już o przetańczeniu całej nocy. Najpoważniejszym błędem, jaki możecie popełnić jest kupno butów z nadzieją, że uda się je rozchodzić do dnia ślubu. Jeśli nie dasz rady ich rozbić, będziesz miała niemiłą niespodziankę i niepotrzebny dodatkowy stres. Dlatego najlepiej postawić na buty wykonane z miękkiej skóry, które będą dobrze dobrane do kształtu stopy.  

idealne buty na wesele

Pamiętaj, że podczas tańca stopy wymagają komfortu. W tym przypadku najistotniejsza jest lekka konstrukcja butów, a także dobrze zaprojektowana podeszwa zapewniająca odpowiedni poślizg. Dzięki temu będzie możliwe wykonywanie obrotów i innych podstawowych figur tanecznych. Sztywne buty prawie na pewno będą niewygodne i niepraktyczne. Przed zakupem przejdź się kilka razy po sklepie. Musisz dobrze wyczuć buty na stopach, żeby mieć stuprocentową pewność, że w dniu ślubu nie spotka Cię niemiłe zaskoczenie. Zwróć też uwagę na umiejscowienie klamer i sprzączek. Nie chcesz przecież, by zahaczały materiał sukienki i mogły doprowadzić do jej zniszczenia. Pamiętaj o zakupie wkładek antypoślizgowych, które umieścisz w butach. Dzięki temu będziesz przygotowana na każdy scenariusz, jaki może mieć miejsce podczas przyjęcia weselnego.

jakie buty do ślubu

Na jaki kolor butów się zdecydować?

Wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się buty w kolorach białym i ecru. Pamiętajcie, że szpilki muszą być dobrze dopasowane do sukienki, dlatego decydujcie się tylko na taki kolor, jaki będzie pasował do kreacji. Często panny młode kupują bardziej uniwersalne buty. Warto wtedy wybrać kolorowe szpilki, które będą pasowały nie tylko do ślubu. Jeśli dobierzecie buty do motywu przewodniego uroczystości, możecie zdecydować się niemalże na dowolny kolor. W takiej sytuacji buty będą najbardziej wyrazistym dodatkiem do kreacji panny młodej. Z racji tego, że na butach ślubnych nie należy oszczędzać, dobrze jest pomyśleć czy po weselu będziecie mogły je jeszcze kiedyś włożyć. W tej sytuacji znowu wygrywają inne kolory niż biały i ecru.

Idealny fason butów do ślubu

W ostatnim czasie modne są buty ukształtowane w migdał. Jednak wybór fasonu zależy tak naprawdę od preferencji panny młodej i modelu wybranej sukienki. Z kolei, jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w butach na obcasie, możesz z nich śmiało zrezygnować na rzecz balerin. Coraz więcej panien młodych przywiązuje wagę do wygody. Nie liczy się już tylko sam nienaganny wygląd. Często kobiety mają przygotowane dwie pary butów – jedne na zmianę po kilku godzinach zabawy. Obecnie kobiety skupiają się przede wszystkim na zaskoczeniu gości oryginalną kreacją. W tym przypadku coraz istotniejsza jest elegancja i odpowiednio dobrany fason oraz kolorystyka. Buty muszą doskonale współgrać z wybraną kreacją.

Wybierając buty na ślub musicie pamiętać o kilku podstawowych krokach. Dzięki temu w dniu ślubu unikniecie odcisków na stopach i będziecie mogły z radością przetańczyć całą noc.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.