Wpis

Jak udekorować salę weselną?

07 29 19

Samodzielna dekoracja sali weselnej to trudna sztuka, zwłaszcza jeśli chodzi o dobór ozdób. Postaramy się pomóc Wam w wyszukaniu odpowiednich materiałów. 

Wykorzystaj charakter wnętrza

Jeśli sala, w której chcecie zorganizować wesele ma charakter rustykalny lub wytworny, starajcie się to podkreślać na każdym kroku. Odrapane z lakieru stoły lub stare okna można wyeksponować, zamiast je ukrywać. Jeśli nie macie precyzyjnie określonego motywu przewodniego, zdajcie się na wybraną salę i postarajcie się wydobyć to, co w niej najciekawsze. Uczyńcie z jej najlepszych cech swój motyw przewodni. W przypadku stylu rustykalnego na pewno dużo łatwiej będzie wyeksponować cechy wnętrza, zwłaszcza jeśli jest wiekowe. Oprócz ekspozycji walorów sali weselnej, zadbajcie o dobór odpowiednich dodatków. W przypadku rustykalnego wesela, dobrym pomysłem będą świeczniki przygotowane z wydrążonych pni drzew lub przygotowane z wykorzystaniem mchu. Bardziej wytworne ceremonie wymagają zastosowania dodatków, których nie jesteście w stanie przygotować samodzielnie.

Balony i inne dodatki

Jakiś czas temu balony zyskały na popularności, tym bardziej, że możliwości producentów rosną i można wyprodukować niemal każde wzory. Przeglądając ofertę sklepów, na pewno natkniecie się na dekoracje, które sprostają Waszym oczekiwaniom. Możecie wykorzystać balony w kształcie liter i ułożyć z nich dowolne słowa. W tym przypadku ogranicza Was jedynie kreatywność i budżet na dekoracje. Natomiast, jeśli nie chcecie używać takich ozdób ze względu na ich delikatność, postawcie na banery weselne. Rynek oferuje bardzo dużo takich dekoracji, a na pewno część firm produkuje je na zamówienie. Jeśli zależy Wam na oryginalnych dekoracjach, warto sprawdzić, co jest dostępne w sprzedaży.

dekoracje eko na wesele

Świece dla podkreślenia nastroju

Świeczki to nieodzowny element każdego wesela. Dzięki nim zbudujecie romantyczny nastrój. Jednak z płonącymi świecami mogą się wiązać problemy – lejący się wosk i ryzyko przypalenia obrusa to rzeczy, na które trzeba uważać. Chcąc uniknąć takich problemów, wykorzystajcie szklane wazony lub inne ozdobne szkło, nalejecie do środka wody i umieśćcie na powierzchni płonące świeczki. Możecie do tego dodać kwiaty, a taka ozdoba na pewno zwróci na siebie uwagę gości. No i pozbędziecie się obaw o przypalone obrusy.  

Organiczne ozdoby w stylu eko

Możliwości jest wiele, ponieważ w grę wchodzi mnogość materiałów rozpoczynając od papieru i szkła, poprzez drewno, a kończąc na metalowych ozdobach. Wykorzystanie materiałów ekologicznych to doskonały pomysł na wesela w stylu zero waste. Po uroczystości będziecie w stanie wykorzystać powtórnie niemal każdą dekorację. Z papieru możecie wykonać dowolny bibelot. Szary papier idealnie sprawdzi się jako opakowanie na podarunki dla gości. Wystarczy przewiązać pakunki zwykłym sznurkiem i opatrzyć bilecikami z tematycznym tekstem. Pomyślcie również o origami, które daje niemal nieograniczone możliwości. W przypadku szklanych ozdób możecie z powodzeniem wykorzystać przedmioty codziennego użytku – słoiki i butelki w roli wazonów albo lampionów to tylko kilka z wielu rozwiązań możliwych do wykorzystania. Takie ozdoby można później wykorzystać na wiele różnych sposobów. Drewniane dekoracje to jeszcze jedna, obok papieru, świetna dekoracja. Jeśli nie znajdziecie zastosowania dla drewnianych ozdób weselnych, to po uroczystości możecie je spalić w ognisku.

papierowe dekoracje na wesele

Temat weselnych ozdób jest bardzo szeroki. Wszystko zależy od waszych gustów, preferencji i budżetu. Sprawdzajcie oferty dostępne w internecie i wystrzegajcie się ozdób z przymiotnikiem „weselne”. Takie gadżety zwykle są dużo droższe od zamienników.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.