Wpis

Jak się oświadczyć? 10 praktycznych pomysłów!

01 30 20

Oświadczyny to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu każdego mężczyzny.

Panowie długo dojrzewają do decyzji, aby uklęknąć przed wybranką, chociaż zdarzają się wyjątki, które od razu wiedzą, że to TA i nie tracą czasu na zbędne ceregiele. Ile słyszeliśmy historii o mężczyznach, którzy zdecydowali się poprosić o rękę zaledwie po pół roku znajomości?

Wszystko zależy od Waszych osobistych doświadczeń, dojrzałości i łączącej Was relacji. Dla panów, którym już jednak gdzieś ta myśl krąży po głowie i coraz poważniej przyglądają się swojej partnerce, przygotowaliśmy krótki poradnik, który mamy nadzieję, pomoże podjąć właściwą decyzję i doprowadzi do upragnionego „TAK”.

oswiadczyny

Kiedy się oświadczyć?

Najlepszy moment na zaręczyny przypada na 1 rok 8 miesięcy i 3 dni po poznaniu się. Tak twierdzą brytyjscy eksperci od biżuterii F.Hinds. Co ciekawe, wyniki ich badań potwierdzają także, że osoby, które nie skończyły jeszcze 24 lat czekają na zaręczyny średnio ponad 2 lata i kilka miesięcy. Więc po jakim czasie mężczyzna powinien się oświadczyć?

Po pierwsze, Wasze zaręczyny nie powinny być uzależnione od oczekiwań rodziców, czy presji ze strony dziadków. Niestety, nasi najbliżsi uwielbiają wykorzystywać spotkania rodzinne, aby stosować wobec nas ponaglające naciski. To powszechne, dlatego radzimy uodpornić się na tego typu zagrywki i zachować spokój. Po drugie, w naszej kulturze utarło się, że ta decyzja należy do mężczyzny. Oczywiście, zdarza się, że to kobieta wychodzi z inicjatywą, jednak większość pań marzy, aby to on uklęknął z pierścionkiem. Kiedy? Odpowiedź na to pytanie sama pojawia się w sercu mężczyzny.

Idealna kandydatka na żonę powinna być dobrą matką, która będzie potrafiła zatroszczyć się o domowe ognisko. Zdziwicie się, ale faceci naprawdę zwracają na to uwagę. Czy potraficie się dogadać? Jak wspieracie się w kryzysowych sytuacjach? Czy łączy Was podobny światopogląd i poczucie humoru? To kilka kwestii, które na 100% pojawią się w głowie mężczyzny, który zacznie się zastanawiać. Bardzo ważną rolę odgrywa dla niego nie tyle wspólna pasja czy zainteresowania, co fakt, że partnerka motywuje go do działania, rozwijania się i stawania lepszym człowiekiem. Facet to widzi i czuje.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać ?

Wyzwaniem każdego mężczyzny jest poznanie rozmiaru palca serdecznego ukochanej. Aby to zrobić, najłatwiej zmierzyć jeden z noszonych przez nią pierścionków lub poprosić o pomoc jej przyjaciółkę, bądź siostrę. W razie wątpliwości, zawsze lepiej postawić na większy rozmiar.

Białe złoto, żółte złoto, srebro, a może pierścionek z dwukolorowego złota, łączący odcień złota i srebra? Trudna decyzja, której podjęcie stanowczo ułatwi przejrzenie biżuterii ukochanej. Przed wizytą u jubilera, warto też zdecydować, jaki kamień nas interesuje. Nie bez powodu mówi się, że kobiety kochają diamenty. Diament urzekająco lśni na dłoni i jest niezwykle odporny na zarysowania czy matowienie.

Jubilerzy bardzo często polecają również kolorowe kamienie szlachetne, take jak szafir, rubin lub szmaragd. Przed dopasowaniem „oczka” należy zorientować się w preferencjach swojej wybranki. Kobiecie, która lubi delikatne i klasyczne wzory, na pewno spodoba się pierścionek jednokamieniowy, natomiast fanka stylu retro z pewnością doceni wyrazisty pierścionek wielokamieniowy.

I jeszcze jedna ważna kwestia: certyfikat. Każdy pierścionek z brylantem powinien posiadać certyfikat autentyczności, na którym potwierdzone będą wszystkie parametry: rodzaj szlifu, czystość kamienia, barwa kamienia oraz jego masa. Najlepszy stosunek ceny do jakości to: szlif dobry, czystość SI i kolor G/H. Cena pierścionka w zależności od wyboru może być wysoka, ale coraz więcej salonów jubilerskich oferuje możliwość zakupienia pierścionka na raty.

Gdzie się oświadczyć?

Kobiety uwielbiają niespodzianki! Idealnym miejscem na oświadczyny może być restauracja, plaża, las czy łóżko. Można na przykład zaplanować oświadczyny w domu przy rodzicach, podczas kolacji wigilijnej albo zaskoczyć partnerkę na wspólnym urlopie, spacerując po promenadzie na francuskiej Riwierze. Może idealny moment zastanie Was w nocy nad jeziorem? A może stanie się to w ostatniej chwili na lotnisku? Życie pisze różne scenariusze. Jeśli nie działamy spontanicznie, mażemy dokładnie zaplanować czas i miejsce akcji, a nawet zaangażować w nią cichych pomocników.

Zastanawiając się nad miejscem, powinniśmy pomyśleć o komforcie i charakterze ukochanej. Jaka jest? Żywiołowa i ekscentryczna, czy raczej skromna i romantyczna? Ucieszy się, kiedy wokół będzie kilku świadków, czy raczej wolałaby, żeby ta chwila należała tylko do Was? Jedni decydują się na oświadczyny w miejscu publicznym, drudzy wolą to zrobić na szczycie wspólnie zdobytej góry. To Wasza chwila. Warto, aby nastała w wyjątkowym miejscu na ziemi, które już na zawsze pozostanie Wasze.

Co powiedzieć?

Czy wyjdziesz za mnie? Czy zostaniesz moją żoną? Czy zechcesz uczynić mi ten zaszczyt i zostaniesz moją żoną? Do wyboru mamy kilka oficjalnych formułek. Ponieważ to bardzo stresujący i emocjonalny moment, wielu mężczyzn z wyprzedzeniem planuje, co powie lub nawet decyduje się przećwiczyć scenę oświadczyn z najlepszym kumplem.

„Nie wyobrażam sobie życia bez Ciebie”, „Chciałbym się budzić przy Tobie każdego dnia”, „Nie chcę życia bez Ciebie”, „Wyjdź za mnie”. Osobiste, wyznanie miłości, wyrażone własnymi słowami, wzruszy każdą kobietę. Nie musi być idealne – ważne, żeby było prawdziwe. Możliwe też, że widok pierścionka wprawi ukochaną w takie osłupienie, że ona w ogóle nie zarejestruje, co powiedział jej facet. Ale spokojnie, i tak będzie wiedziała, co odpowiedzieć. Każda kobieta wie. 🙂

Światła, kamera, akcja…

Pamiętajmy, że większość kobiet docenia starania mężczyzn i dbałość o szczegóły. Planując, jak się oświadczyć, każdy mężczyzna powinien odhaczyć na liście punkty, takie jak:

 • kwiaty – idealnie sprawdzi się bukiet czerwonych róż,
 • zdjęcia – warto w tej kwestii poprosić o pomoc brata lub najlepszego kumpla, niech ktoś na chwilę wcieli się w rolę paparazzi i uwieczni wyjątkową dla Was chwilę,
 • muzyka – niektórzy wynajmują orkiestrę, inni planują, żeby gdzieś tam w tle pojawiła się charakterystyczna piosenka, czy rozległo się nastrojowe brzdąkanie gitary.

Oczywiście, oświadczyny w plenerze pozostawiają mniej możliwości aranżacyjnych, ale to nie znaczy, że ich zaplanowanie jest dużo prostsze. Pamiętajmy, że świat przyrody lubi spłatać figla w najmniej oczekiwanym momencie.

10 pomysłów na niestandardowe oświadczyny 

Oświadczyny to idealna okazja, żeby mężczyzna wykazał się kreatywnością. Oto kilka propozycji dla odważnych:

 1. Oświadczyny podczas koncertu ulubionego zespołu
 2. Upozorowane porwanie ukochanej lub włamanie
 3. Oświadczyny podczas audycji w radiu
 4. Napis „Czy wyjdziesz za mnie” na billboardzie
 5. Przypięcie pierścionka do obroży słodkiego szczeniaczka
 6. Romantyczne oświadczyny w Paryżu
 7. Ukrycie pierścionka w muszelce
 8. Ukrycie pierścionka w płatkach róż
 9.  Schowanie pierścionka ulubionej potrawie
 10. Oświadczyny podczas romantycznej kolacji na plaży

Mężczyźni często odczuwają lęk przed oświadczynami, ponieważ podejrzewają, że oczekiwania ich kobiet są zbyt wygórowane. Boją się, że odpowiedź na ich pytanie będzie negatywna, co w większości przypadków jest obawą nieuzasadnioną. Nie polecamy wyciągać pierścionka zaraz po ostrej kłótni z partnerką lub kiedy otrzymujemy wyraźne sygnały, że nie jest ona jeszcze gotowa na poważny związek, ale generalnie to zachęcamy, zachęcamy bardzo 🙂 

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.