Wpis

Życzenia ślubne: Co napisać Parze Młodej?

04 26 19

Zastanawiacie się, co napisać na kartce weselnej? Wiemy, że nadeszła już ślubna gorączka, dlatego w tym trudnym okresie pomożemy Wam dobrać jak najlepsze życzenia niezależnie od tego, czyje zaślubiny przyjdzie Wam świętować.

 

W jakiej formie złożyć życzenia ślubne?

Możliwości jest tyle, ilu zaproszonych gości. Coraz częściej można się spotkać z dość kreatywnym podejściem do tematu składania życzeń. Obecnie wykorzystuje się każdy dostępny nośnik – wszystko, na czym da się coś zapisać, jest dobre.

Para młoda dostaje piękne życzenia na ręcznie robionych kartkach, które często składa się w formie małego origami, nadrukowane na kubkach lub wyhaftowane na serwetkach czy ręcznikach. Dostępnych opcji jest zbyt wiele, żeby można je było wszystkie wymienić. Jeśli szukacie inspiracji, warto spojrzeć na różnego rodzaju media społecznościowe, np. Pinterest. Tam z pewnością znajdziecie ciekawe inspiracje wraz z instrukcją wykonania.

Jeśli zależy Wam na pielęgnowaniu tradycji albo wiecie, że para młoda uwielbia klasykę, to zdecydowanie wybierzcie zwykłe kartki i napiszcie w nich tradycyjne życzenia weselne. Większość z nich zawiera gotową treść , do której możecie dopisać coś od siebie. Na rynku znajdziecie również kartki puste w środku, które w całości będziecie mogli wypełnić własnym tekstem. Takie są chyba najlepsze.

Jeszcze jedna mała uwaga. Przed rozpoczęciem wesela, do nowożeńców ustawia się kolejka kilkudziesięciu osób, chcących wręczyć parze młodej prezenty i powiedzieć kilka słów z gratulacjami. W takiej sytuacji życzenia ustne powinny być krótkie i zwięzłe. Pamiętajcie, że ostatnia osoba będzie musiała odczekać przynajmniej kilkanaście minut na swoją kolej.

cytaty do życzeń ślubnych

Czego życzyć na ślubie?

Jeśli chcecie uniknąć sztampowego „Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia”, warto najpierw zastanowić się, do kogo będą kierowane życzenia. Coś innego powiedzielibyście własnemu dziecku, chrześniakowi czy koledze z pracy. Dlatego należy zacząć od określenia, kim jest osoba, na której weselu będziesz się bawić.

Życzenia na różne okazje często składane są w formie rymowanek. To dość popularny sposób uzupełniania kartek okolicznościowych. Nawet oficjalne życzenia dla kogoś, z kim nie utrzymujemy swobodnych relacji, można ułożyć w formie krótkiego wierszyka.

oficjalne życzenia ślubne

Życzenia ślubne od rodziców

Najlepsze życzenia od rodziców będą połączeniem oficjalnych gratulacji z dodatkiem osobistych przemyśleń. Podobnie jak na kartce adresowanej przyjacielowi lub rodzeństwu – powinniście napisać coś od serca. W internecie jest mnóstwo gotowych tekstów, ale najlepsze będą te niepowtarzalne, które napiszecie samodzielnie. W końcu w tym przypadku najlepiej wiecie, czego życzyć młodej parze.

Krótkie życzenia ślubne z humorem

Pamiętajcie tylko, że takie sentencje są zarezerwowane dla osób mających dystans do siebie i poczucie humoru. Kierujcie je wyłącznie do naprawdę bliskich osób. Z tego względu zabawne życzenia ślubne najlepiej pasują do kuzynów, bliskich przyjaciół czy rodzeństwa. Trzeba tylko uważać, aby żart nie okazał się nietrafiony.

Jeśli macie taką możliwość, to jak najbardziej warto skorzystać z alternatywy dla poważnych i oficjalnych treści. Dzięki temu możecie wywołać uśmiech na twarzach nowożeńców i rozluźnić podniosłą atmosferę zaślubin. Jeśli zabraknie Wam pomysłu, to sięgnijcie po gotowe rozwiązania dostępne w sieci.

Życzenia ślubne dla przyjaciół

Pamiętajcie jednak, że kierując życzenia do bliskiej osoby, najważniejsza jest personalizacja. Kartka okolicznościowa będzie doskonałą pamiątką, która zostanie z parą młodą na lata. Jeśli kiedykolwiek wrócą do przeglądania tych starych szpargałów, warto by zatrzymali się na chwilę przy Waszych życzeniach.

W takiej sytuacji warto nawiązywać do wspólnych doświadczeń, używać zwrotów, które doskonale rozumiecie. Napiszcie kilka słów od serca, bo to najlepsze, co możecie zrobić. Nie przepisujcie życzeń z internetu, bo w tym przypadku będzie to nietaktem.

życzenia ślubne od współpracowników

Życzenia ślubne od współpracowników

Zwykle są składane w oficjalnej formie i adresowane do kolegów z pracy, przełożonych czy innych osób, z którymi nie łączą nas swobodne stosunki.  Jeśli macie dobre relacje ze współpracownikiem, warto pokusić się o coś mniej oficjalnego. Przykładów jest wiele – dobrze sprawdzają się rymowanki lub cytaty znanych osób.

Cytaty do życzeń ślubnych

Warto umieszczać w życzeniach cytaty, które doskonale urozmaicą przekaz. W internecie znajdziecie wiele sentencji pasujących do okazji jaką jest ślub. Paleta możliwości jest niezwykle szeroka – jeśli szukacie cytatów religijnych, świeckich lub jakichkolwiek innych, na pewno znajdziecie coś odpowiedniego.

Jeśli Państwo Młodzi są religijni i takie życzenia będą do nich pasowały, dobierzcie do tego jakąś sentencję autorstwa znanej postaci związanej z kościołem. Jeśli nie znacie Pary Młodej na tyle, żeby wiedzieć, że są religijni, najlepiej unikajcie tego typu nawiązań.

Sentencje dla Młodej Pary

„Chociażby życie nasze było najtrudniejsze, najcięższe, zachowajmy ufność i wiarę,że na świecie zwycięża tylko miłość.” – Stefan Wyszyński

„Miłość wszystko zwycięża.”

„Jedno jest tylko w życiu szczęście: kochać i być kochanym…” – George Sand

„Jeżeli cokolwiek warto na świecie czynić, to tylko jedno – miłować. – Jan Paweł II

„Kochać – to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.” – Antoine de Saint-Exupery

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.