Wpis

Fotobudka na weselu?

04 29 19

Do wachlarza atrakcji weselnych dołączyła w ostatnich sezonach fotobudka. Coraz więcej konsultantów ślubnych poleca swoim klientom skorzystanie z takiego rozwiązania. Z doświadczenia organizatorów wesel wynika, że taka atrakcja cieszy się rosnącą popularnością.

 

Dlaczego fotobudki są takie atrakcyjne?

W Polsce są szczególnie popularne podczas imprez okolicznościowych – obok studniówek, najczęściej zamawia się je właśnie na wesela. Ich głównymi zaletami są doskonała zabawa i wspaniałe pamiątkowe zdjęcia, których nie będzie w stanie wykonać żaden fotograf. Przenośną fotobudkę możecie ustawić w dowolnym miejscu na sali weselnej, by goście mogli robić zdjęcia w każdej chwili. Fotobudka zwykle cieszy się dużą popularnością podczas wesela. W końcu nie brakuje osób chętnych na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć. No i w Polsce rzadko można skorzystać z takiej okazji w innych niż weselne okolicznościach.

Możliwości jakie daje fotobudka

Oprócz drukowania zdjęć w formacie 5 x 15 cm i 10 x 15 cm, fotobudki dają o wiele większe możliwości. Oczywiście wszystko zależy od budżetu, jaki jesteście w stanie przeznaczyć na tego typu atrakcje. Możecie mieć do dyspozycji płytę CD lub galerię fotografii online. Firmy wynajmujące fotobudki dodają też od siebie sporo gadżetów – różne tła do zdjęć czy akcesoria nawiązujące do charakteru imprezy. Niektóre urządzenia mogą nadrukować na zdjęciach datę ślubu czy imiona państwa młodych. W tym przypadku wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej.

Jak wybrać fotobudkę na wesele

Wybierzcie właściwą fotobudkę

Kolejne firmy oferujące wynajęcie fotobudki na wesele wyrastają jak grzyby po deszczu. Przejrzyjcie jak najwięcej ofert, by wybrać taką, która jest idealnie dopasowana do Waszych potrzeb. Pamiętajcie też, że bardzo ważną kwestią jest budżet jaki możecie poświęcić na dodatkowe atrakcje dla gości. Wesele to droga impreza, dlatego warto przemyśleć wydanie każdej złotówki. Przed wynajęciem fotobudki powinniście dokładnie zapoznać się z portfolio przygotowanym przez firmę. Ostrość zdjęć, nasycenie barw i kadrowanie to tylko kilka z parametrów wartych sprawdzenia. Dowiedzcie się czy urządzenie będzie obsługiwane przez asystenta. Taka osoba jest ważna, ponieważ wytłumaczy gościom sposób działania fotobudki, wymieni tła i rekwizyty, a także zaopiekuje się sprzętem. Upewnijcie się, że firma od której chcecie wynająć fotobudkę zapewni odpowiednie tła do zdjęć. Upewnijcie się też, że gadżety dołączone do budki są wliczone w cenę wynajmu. Unikniecie w ten sposób ukrytych kosztów. Jeśli okaże się, że właściciel budki nie dysponuje gadżetami, warto przygotować je samodzielnie lub kupić. Sklepy oferujące tego rodzaju gadżety są niemal wszędzie. Z łatwością znajdziecie dla siebie coś odpowiedniego.

Własna fotobudka

Jeśli nie chcecie wynajmować fotobudki, możecie ją wykonać sami. Wystarczy, że macie trochę wolnego czasu i dobry pomysł. Możecie zbudować zamknięte pomieszczenie, ale to nie jest konieczne. Wystarczy, że zaaranżujecie jakieś ciekawe tło, a potem wykorzystacie ramę od obrazu lub starego lustra i aparat ze statywem (włączona opcja samowyzwalacza). Możecie też pokusić się o zakup aparatu, który natychmiastowo wywołuje zdjęcie. Koszt takiego urządzenia to kilkaset złotych, ale to kolejna dodatkowa atrakcja dla gości. Ile par, tyle znajdzie się też doskonałych pomysłów na zbudowanie fotobudki. Warto przejrzeć internet w poszukiwaniu inspiracji – na pewno znajdziecie coś, co będzie można z powodzeniem wykorzystać podczas Waszego wesela.

Fotobudka może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jeśli na Waszym weselu będą się bawili głównie młodzi ludzie, pomyślcie o wynajęciu takiej atrakcji. Przemyślcie jednak wszystkie dostępne oferty. Wybór musi być świadomy, biorąc pod uwagę, że to dodatkowy i całkiem spory wydatek.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.