Wpis

Czy zapraszać dzieci na wesele?

04 15 19

Mówi się, że wesele to impreza dla dorosłych. Choć na większości tego typu uroczystości są dzieci, to coraz częściej spotykamy się z informacją w zaproszeniu o tym, by nie zabierać pociech ze sobą.

Choć wciąż dla wielu osób jest to powód do oburzenia, to warto mieć na względzie poglądy pary młodej. Organizatorzy wesela chcą, aby ich goście doskonale się bawili. Dla osób mających pod opieką kilkuletnie dzieci, zabawa kończy się w momencie, gdy ich pociecha zaczyna się nudzić albo robi się śpiąca.

Mimo wszystko większość par młodych zaprasza dzieci. Uważają, że wesele to impreza rodzinna, a co za tym idzie, nie może na niej zabraknąć najmłodszych członków.

Czy zaprosić nastolatka na wesele?

To jest jeden z poważniejszych dylematów par młodych, które decydują się na organizację wesela bez dzieci. Trudno powiedzieć, jak powinno się potraktować nastolatka. W końcu formalnie jest dzieckiem, ale czy 17-latek może być liczony tak samo jak kilkulatek? Zgodnie z zasadami savior vivre’u na uroczystości powinny pojawić się tylko te osoby, które zostały wymienione w zaproszeniu.

Jeśli nie chcecie, aby dzieci brały udział w uroczystości, wystarczy nie wymieniać ich na liście gości. Unikniecie wtedy niezręcznych komunikatów informujących, że nie chcecie, aby dzieci brały udział w uroczystości. Sprawa zapraszania nastolatków też nie jest zbyt skomplikowana. Zastanówcie się, jakie relacje łączą Was z młodszymi członkami rodziny. Jeśli jesteście blisko ze sobą związani, warto wysłać do nich zaproszenie. Więzy emocjonalne są zdecydowanie ważniejsze od powiązań rodzinnych.

dzieci na weselu tak czy nie

Jak zająć dzieciom czas na weselu?

To ważne pytanie, zwłaszcza dla narzeczonych, którzy zdecydują się zaprosić gości wraz z dziećmi. Jeśli chcecie uniknąć niezręcznych sytuacji albo chwili, kiedy dzieci zaczną się nudzić i rozrabiać, warto znaleźć dla nich zajęcie. Dobrym pomysłem będzie zatrudnienie animatora, którego zadaniem będzie zająć dzieciom czas i organizować dla nich zabawy. Wtedy dorośli będą mogli bez obaw oddać się tańcom weselnym. Pamiętajcie jednak, że Wasi goście mogą mieć problem ze znalezieniem opieki dla dzieci na czas wesela. Jeśli szczególnie zależy Wam na obecności ważnych osób, a wiecie, że nie będą mieli z kim zostawić dzieci, powinniście zrobić dla nich wyjątek.

Menu i stół dla dzieci

Jeśli wiecie, że na Waszej uroczystości pojawi się przynajmniej kilkoro dzieci w podobnym wieku, warto zorganizować dla nich osobny stolik i przygotować specjalne menu. Jeśli planujecie przygotowanie winietek, to rozsiądźcie gości w taki sposób, by osoby mające dzieci, siedziały obok siebie. Wtedy niedaleko nich można ustawić osobny stolik dla dzieci. Warto wyróżnić dziecięcy stolik – powieście w okolicy kolorowe balony, ustawcie wielkie słoje ze słodkościami i zadbajcie o bajeczną zastawę dla najmłodszych. Oczywiście nie wolno zapomnieć o krzesłach odpowiednich rozmiarów. Takie miłe akcenty od razu poprawią humory najmłodszych jak również ich rodziców.

czy zapraszać dzieci na wesele

Wesele bez udziału dzieci

Jeśli postanowicie nie zapraszać dzieci, musicie liczyć się z tym, że nie wszystkim gościom będzie się to podobało. Zdarza się, że zaproszeni rezygnują z udziału w uroczystości, która nie przewiduje obecności ich pociech. Mimo to, coraz więcej par młodych decyduje się na zaproszenie tylko dorosłych osób. Jeśli również tak postanowicie, to warto w odpowiedni sposób napisać zaproszenia. Hasło „bez dzieci” może zostać odebrane jako nietaktowne. Prawdopodobnie najlepszym wyjściem będzie jasne określenie kogo zapraszamy na uroczystość. Wtedy sytuacja będzie klarowna. Dopiero przy potwierdzaniu obecności można przypomnieć, że nie przewidujecie udziału dzieci.

Ostateczny wybór należy do Was. Pamiętajcie, że niejednokrotnie dzieci wytrzymują na weselu bardzo długo. Rzadko mają okazję do zabawy do późnej nocy w gronie rówieśników. Może najlepszym krokiem byłoby zatrudnienie animatora i pozwolenie dzieciom na nieskrępowaną zabawę. Całkiem możliwe, że sami będziecie zadowoleni z efektów widocznych później na zdjęciach ślubnych.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.