Wpis

Rzeczy, na które goście weselni nie zwracają uwagi

08 19 19

Są rzeczy, na które nie warto poświęcać zbyt dużo czasu podczas organizacji wesela. Powinniście ograniczyć do minimum stres związany z organizacją przyjęcia, dlatego przedstawiamy listę rzeczy, którymi nie warto się martwić.

Będąc w okresie przygotowań do ślubu, na pewno wiecie, że kolejne inspirujące pomysły przychodzą do głowy tak szybko, że z czasem trudno je wszystkie zapamiętać. To powoduje niepotrzebny, dodatkowy stres, z którym musicie się zmagać. Z tego względu przedstawiamy Wam dzisiaj to, czym nie należy się przejmować przygotowując się do ślubu.

Zaproszenia ślubne

Przygotowanie zaproszeń to temat, który wiele par młodych traktuje zbyt drobiazgowo. Wygląd zaproszenia jest istotny, ale o wiele ważniejsze dla gości są zawarte w nim informacje. Nie musicie przez kilka dni zastanawiać się nad kolorem koperty czy doborem odpowiedniego cytatu, który zamieścicie na karcie zaproszenia. Większość gości nie zwróci uwagi na detale, które Wy będziecie dopieszczać tygodniami. Podobnie, wielu gości po prostu wyrzuci zaproszenie zaraz po weselu. Nie zakładajcie, że większość osób zachowa tę kartkę na pamiątkę. Potraktujcie zaproszenia na ślub jak „bilety”. Zamieśćcie najważniejsze informacje i opakujcie je w schludną formę. Nie przesadzajcie z ilością detali i dodatków, które mogą być niezauważone.

Upominki dla gości

Ten zwyczaj jest wciąż nowością w naszym kraju. Nie na każdym weselu spotkacie się z tym, że para młoda rozda gościom upominki. Jeśli podoba Wam się taki gest, to zastanówcie się, co zamierzacie podarować i w jakiej formie to zrobicie. Jeśli podarujecie coś na samym początku uroczystości, to istnieje ryzyko, że po weselu goście zapomną zabrać ze sobą to, co od Was otrzymali. W takiej sytuacji zastanówcie się czy warto wydawać pieniądze na takie drobiazgi, skoro możecie rozdysponować budżet na dodatkową atrakcję, z której skorzystają wszyscy weselnicy? Jeśli znajdziecie ciekawą alternatywę dla upominków dla gości, to możecie z nich śmiało zrezygnować. Na pewno nikt się nie obrazi, że nie otrzymał czegoś od młodej pary.

dekoracja samochodu na ślub

Wygląd samochodu

Zwykle goście dość szybko zapominają o tym, jakiej marki samochodem jechaliście do ślubu, nie mówiąc już o rodzaju dekoracji. To kolejny dość duży wydatek w budżecie Waszej uroczystości, dlatego warto z niego zrezygnować. Przejazd do kościoła i na salę pięknie udekorowanym nowym samochodem to z pewnością ciekawe przeżycie. Jednak koszty takiej przyjemności potrafią być naprawdę spore. Na dodatek goście dość szybko wyrzucają z głowy takie detale. Prosta dekoracja zastosowana na własnym, zadbanym samochodzie będzie o wiele lepsza, a przede wszystkim tańsza.  

Tort weselny

Ta słodkość potrafi naprawdę sporo kosztować. Tort to jedna z ważniejszych tradycji weselnych. Niestety, ceny tego wypieku zwalają z nóg, ponieważ potrafią wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Nie musicie z niego rezygnować, ale warto zastanowić się nad tańszą alternatywą. Istnieje mnóstwo różnych przepisów i ciekawych wypieków, które mogą zastąpić drogi tort weselny. Goście i tak nie będą pamiętali jak wyglądał Wasz tort, ani nawet jak smakował. Serwuje się go zwykle po północy, a wtedy większość osób spróbowała już wszystkiego, co było przez cały wieczór na stołach. Tort będzie dla nich jedną z wielu dostępnych słodkości.  

wygląd tortu weselnego
Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.