Wpis

DJ czy zespół muzyczny?

03 11 19

Wybór oprawy muzycznej na wesele to dylemat, przed którym staje każda Para Młoda. Dobór wodzireja i repertuaru to trudne zadanie, bo zależy nam na tym, by każdy z zaproszonych gości znalazł coś dla siebie.

DJ na wesele

Ta opcja staje się coraz popularniejsza. Coraz więcej par preferuje zatrudnienie DJ-a na wesele, ponieważ wiąże się to z kilkoma znaczącymi udogodnieniami. Przede wszystkim DJ dysponuje bogatszym repertuarem niż orkiestra. Zespół jest w stanie zagrać do 150-200 utworów. Jest to opcja niezbyt elastyczna. Z kolei DJ puszcza muzykę z płyt lub bezpośrednio z komputera. Z tego względu możemy dysponować znacznie większą liczbą utworów. Na dodatek goście będą mogli zamawiać nawet te mniej znane piosenki, bo DJ i tak będzie w stanie je znaleźć i puścić. Oczywiście wszystko jest uzależnione od prestiżu, rozpoznawalności i doświadczenia DJ-a, ale zwykle jest to o wiele tańsza opcja niż orkiestra. Jednak DJ pracuje sam, a co za tym idzie jego występ będzie tańszy niż zatrudnienie kilkuosobowej kapeli z tej samej półki. Minusem jest fakt, że wielu osobom DJ wciąż kojarzy się bardziej z dyskoteką niż z weselem. DJ sprawdzi się doskonale w młodym towarzystwie ze względu na repertuar zbliżony do radiowej listy przebojów. Starsi ludzie mogą mieć większe trudności z wejściem w klimat.

dj na wesele

Zespół na wesele

Dla wielu par ważne jest, aby muzyka była wykonywana na żywo. Wtedy naturalnie decydują się na orkiestrę. Dla wielu osób to właśnie utwory wykonane na żywo mają prawdziwy weselny klimat. Jeśli na Waszym weselu będą się bawić głównie osoby starsze, to zespół muzyczny będzie strzałem w dziesiątkę. Ludzie przywiązani do tradycyjnych rozwiązań, na pewno będą się doskonale bawili przy muzyce granej na żywo. Z kolei młode pokolenie nie będzie przywiązywało tak dużej wagi do sposobu grania. Jednak w przypadku orkiestry trzeba wcześniej pomyśleć nad repertuarem. Nie znajdziecie dobrej orkiestry specjalizującej się w każdym gatunku. Musicie wcześniej zdecydować, jakie utwory będą przeważały podczas wesela i poszukać kapeli, która dobrze się odnajduje w preferowanym przez Was klimacie. Niestety na małej sali weselnej, występ orkiestry stanie pod znakiem zapytania. Kilkoro muzyków, nagłośnienie i sprzęt grający zajmą sporo miejsca. W przypadku niewielkiej sali bankietowej, warto rozważyć zatrudnienie DJ-a.

zespół na wesele

Wybranie repertuaru i wykonawców na wesele to trudna sztuka. Jednak wystarczy dokładnie przeanalizować budżet, jakim dysponujecie, warunki panujące na sali weselnej i wiek Waszych gości, żeby dokonać właściwego wyboru.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.