Wpis

Czego nie lubią goście weselni?

06 10 19

Dobra zabawa gości weselnych to jeden z najważniejszych aspektów udanego przyjęcia weselnego. Często mówi się nawet, że wesele organizujemy właśnie dla rodziny, a nie dla satysfakcji pary młodej. Dlatego warto się zastanowić, czego nie lubią goście weselni?

Zanim zaczniecie zastanawiać się nad tym, w jaki sposób najlepiej dogodzić rodzinie i przyjaciołom, może warto pomyśleć o kilku bezdyskusyjnych kwestiach, które nie podobają się gościom?

Zbyt dokładny harmonogram wesela

To jedna z tych rzeczy, która nie spodoba się większości osób. Całkiem możliwe, że byliście już na takim weselu, gdzie para młoda zaplanowała każdą sekundę wesela. Nie jest to szczególnie komfortowe, zwłaszcza, że po spożyciu alkoholu, czas traci palmę pierwszeństwa na rzecz dobrej zabawy. Jeśli para młoda bardzo chce zaplanować każdą część imprezy, to niedostosowanie się gości będzie psuło atmosferę. Musicie wziąć pod uwagę, że część gości będzie chciała porozmawiać z dawno nie widzianymi krewnymi albo zrobić sobie wspólne zdjęcie w gronie najbliższych osób. Nadgorliwość organizatorów wesela na pewno nie będzie sprzyjała dobrej zabawie. Warto wziąć to pod uwagę w momencie, kiedy będziecie planowali ślub i wesele.

czego nie lubią goście weselni

Za mało jedzenia

Jeśli na stołach mamy więcej dekoracji niż jedzenia, to na pewno wpłynie negatywnie na humor części gości. W końcu wiele osób przychodzi na wesele z nadzieją na dobrą zabawę, którą na pewno ułatwi pyszne jedzenie i dobry alkohol. Nie napychajcie menu samymi przystawkami. Zachowajcie balans między przekąskami a pełnowartościowymi daniami. Goście na pewno to docenią. Po weselu i tak będą pamiętali głównie smak, a nie wygląd przygotowanych dań.

Kolejki do składania życzeń

Jeśli organizujecie duże wesele, to ostatni goście będą stali w kolejce nawet godzinę. Panuje tłok i gwar, a poszczególne osoby składają życzenia nawet kilka minut. Nietrudno sobie wyobrazić, że w tej sytuacji każdy dość szybko by się niecierpliwił. Możemy Wam doradzić, aby ograniczyć życzenia do krótkiej wypowiedzi. Jeśli chcecie porozmawiać z parą młodą, to nie róbcie tego w chwili składania życzeń. Dużo lepiej, jeśli odłożycie pogawędkę na czas wesela.

zabawy oczepinowe

Zmuszanie do uczestnictwa w zabawie

Najbardziej towarzyscy goście zwykle nie potrafią zrozumieć, że nie każdy jest duszą towarzystwa – nie lubi tańczyć, a na weselu woli w spokoju porozmawiać z rodziną, zamiast brać udział w oczepinach. Nie brakuje osób, które wychodzą albo chowają się gdzieś na czas zabaw organizowanych w okolicach północy. Zmuszanie do zabawy osób, które nie są skore do tego by w nich uczestniczyć to granica, której nikt nie powinien przekroczyć. Jeśli zauważycie, że ktoś nie jest chętny do takiej zabawy, po prostu odpuśćcie.  

Brak rozmowy z młodą parą

Pewnie wielokrotnie byliście już na jakichś weselach. Jednak jeśli nie braliście jeszcze ślubu, to musicie wiedzieć, że będąc parą młodą, każdy zechce z Wami porozmawiać. W naszej kulturze utarło się, że rozmowa ze wszystkimi gośćmi to jeden z obowiązków nowożeńców. Jeśli organizujecie duże wesele i wiecie, że nie jesteście w stanie porozmawiać z każdym, to poproście o pomoc świadków i rodziców. Oni mogą w waszym imieniu uciąć krótką pogawędkę z każdą osobą, dzięki czemu każdy weselnik będzie się czuł doceniony i zauważony. Jeśli zapraszacie tylko najbliższą rodzinę i znajomych, to zaplanujcie toast przy każdym stole albo taniec ze wszystkimi gośćmi.

Organizując ślub i wesele na pewno warto wziąć pod uwagę samopoczucie gości. Wasze podejście do weselników to jedna z kwestii, którą każdy zapamięta. Jeśli humor podczas imprezy dopisywał, to wszelkie niedociągnięcia kulinarne lub jakiekolwiek inne zejdą na dalszy plan.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.