Wpis

Candy bar – oryginalny pomysł na słodki stół

05 03 19

Candy bar to kolejny trend, który przywędrował do nas zza oceanu. Swego czasu polskie wesela nie mogły się obyć bez wiejskiego stołu. Obecnie jest on coraz częściej wypierany przez kolorowy barek ze słodkościami.

Idealny słodki bufet

Candy bar powinien korespondować z charakterem przyjęcia i wystrojem sali. Wtedy będzie idealnym dopełnieniem dekoracji Waszego przyjęcia. Najważniejsze, aby Wasz candy bar był ciekawy. Ekspozycja słodkości musi być przemyślana, a potencjał jaki daje candy bar wykorzystany. Tylko w taki sposób zaskoczycie swoich gości. Jeśli nie planujecie dekorować stołu w jakiś specjalny sposób, to ustawienie słodyczy w innym miejscu będzie się mijało z celem. Od początku musicie wiedzieć, w jaki sposób chcecie zaprezentować słodycze zaproszonym gościom. Nie zapomnijcie o przygotowaniu talerzyków, sztućców i łopatek do nakładania ciast, żeby goście mogli swobodnie sięgać po ulubione słodkości. Dobrym pomysłem będzie ustawienie obok tabliczki informującej, że ciasta są przygotowane dla gości. Niektórzy mogą myśleć, że to tylko element dekoracji. Tabliczka sprawi, że nikt nie będzie się krępował przed spróbowaniem fantazyjnie ułożonych deserów.

candy bar na weselu

Kto oferuje usługę candy bar?

Podobnie jak w przypadku każdego nowego trendu – wiele firm oferuje stworzenie słodkiego bufetu. Również część domów weselnych i firm cateringowych ma taką usługę w swoich ofertach. Podwykonawcy usług weselnych wiedzą doskonale, że takie trendy dość szybko się przyjmują. Zwykle w skład takiej usługi wchodzi podanie kolorowych muffinków, lizaków, cukierków, wafelków, ozdobnych tortów czy deserów w pucharkach. Jeśli zlecacie przygotowanie słodkiego bufetu firmie zewnętrznej, zadbajcie o to, by dekoracje nawiązywały do motywu przewodniego uroczystości.

desery na wesele

Czy warto zamawiać słodki bufet?

Z racji tego, że goście lubią kulinarne atrakcje, Wasz candy bar na pewno będzie oblegany podczas przyjęcia. Zaplanujcie dokładnie, gdzie będzie zlokalizowany bufet. Powinien znajdować się z dala od tańczących osób i gorących potraw – weźcie pod uwagę, że słodki kącik na pewno przyciągnie gromadę dzieci. Jeśli zaprosiliście je na wesele, to spodziewajcie się, że to właśnie tam spędzą większość czasu. Zadbajcie o coś do picia – kolorowa lemoniada lub inne napoje dla gości. Candy bar to idealne miejsce, w którym goście mogą sobie uciąć krótką pogawędkę. Na pewno będą z tej okazji korzystać.

słodki bufet na wesele

Jak zorganizować idealny candy bar?

Słodycze nie powinny zawierać żadnych silnych barwników, które trudno się spierają. Dzieci chętnie będą wracały do candy baru, a ich rodzice będą spokojniejsi, jeśli odświętne ciuchy unikną niemożliwych do sprania zabrudzeń. Decydując się na postawienie słojów z cukierkami i ciasteczkami, zadbajcie o to, by do nakładania były przygotowane specjalne łopatki. Dzięki temu goście nie będą musieli posługiwać się do tego celu palcami. Możecie też przygotować małe papierowe torebki, żeby dzieci mogły zabrać ze sobą zapas słodyczy w drogę do zabawy. Pod żadnym pozorem nie zostawiajcie w candy barze żadnych gorących przedmiotów – świece, podgrzewacze do płynnej czekolady i gorące napoje nie powinny się tam znaleźć. To oczywiście z myślą o dzieciach, które mogłyby zrobić sobie krzywdę. Podobnie mają się sprawy z wszelkimi ostrymi przedmiotami.

Candy bar to całkiem dobry pomysł, który jak wiele innych ślubnych tradycji przywędrował do nas zza oceanu. Tam sprawdził się całkiem nieźle. Również w Polsce rośnie popularność słodkich kącików, dlatego warto zastanowić się nad taką formą prezentacji deserów. Jest to idealna alternatywa dla wyeksploatowanego już wiejskiego stołu.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.