Wpis

Wesele w stylu rustykalnym

03 07 19

Wesele to jedna z niewielu okazji w życiu człowieka, by zorganizować naprawdę huczną imprezę. To też jedyna możliwość na zademonstrowanie wszystkim gościom stylu, smaku i poczucia estetyki Pary Młodej. Warto w tym szczególnym dniu postawić na to, co jest najbliższe naszym upodobaniom.

W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo możliwości na zorganizowanie przyjęcia ślubnego skrojonego na miarę. Możemy korzystać z poradników dostępnych w sieci, a także czerpań inspirację ze słowiańskiej tradycji.

wesele w stylu rustykalnym
pexels.com

Cechy wesela w stylu rustykalnym

Połączenie rozwiązań nawiązujących do skandynawskiego wesela z typowo polskim wydaniem. Istotnym elementem wystroju jest surowa kolorystyka oraz nawiązanie do natury, podczas doboru dekoracji. Inspirację można czerpać z pogody, jaka panuje w danej porze roku.

Oczywiście wesele rustykalne, to nie to samo, co wesele ludowe. Nie nawiązujemy do tradycji lokalnej społeczności, tylko do ogólnych elementów, dzięki którym ceremonia ślubna nabiera cech wiejskiej uroczystości. Zależy nam na stworzeniu romantycznego i swojskiego klimatu.

rustykalny styl
pexels.com

Gdzie zorganizować ślub i wesele?

Zacznijmy od początku, a więc od ceremonii zaślubin. W przypadku rustykalnego wesela najważniejszy jest klimat wsi i poczucie jedności z naturą. Ślub powinien się odbyć w małym wiejskim kościele. Złoto i przepych wielkiej bazyliki będą się kłóciły z wystrojem sali czy kreacjami Państwa Młodych.

Wesele w stylu rustykalnym kojarzy się najczęściej ze spędzeniem czasu na łonie natury. Uroczystości odbywają się w ogrodzie lub w stodole albo sali aranżowanej w ten sposób. Wszystko po to, by celebrować to radosne wydarzenie z dala od zgiełku wielkiego miasta.

zdjęcia weselne w stylu rustykalnym
pexels.com

Dekoracje na ślub rustykalny

Chyba każdemu z nas styl rustykalny kojarzy się z przyrodą. Z tego względu wśród dekoracji nie może zabraknąć kamieni, mchu, polnych kwiatów czy naturalnego drewna.

Sala weselna również powinna być stylizowana na sielski i wiejski klimat. Dlatego wiele par młodych decyduje się na organizację wesela w zabytkowych dworkach, stodołach, ogrodach czy wiejskich domach. W ten sposób najłatwiej uchwycić klimat, na jakim nam zależy. Pamiętajcie, że nie należy przesadzać z ilością dodatków i ozdób. Prostota jest w tym przypadku kluczem do sukcesu.

Tego dnia sielski klimat powinien być widoczny również w stylizacjach Pary Młodej. Panna młoda często decyduje się na zwiewną, prostą kreację bogatą w koronki. We włosy wplata się kwiaty lub wianki.

Nie możemy zapominać o tym, że wesele trwa przez całą  noc. Po zmroku zapalamy świece i lampiony. Nie musimy stawiać na wytworne świeczniki – cały urok wesela rustykalnego tkwi w szczegółach. Wybierzmy słoiki, butelki czy wydrążone drewno.

Jeśli organizujesz wesele w ogrodzie, warto pomyśleć o rozpaleniu ogniska czy rozstawieniu koksowników. Weselnicy będą mogli w nocy usiąść przy nich, ogrzać się i porozmawiać.

ślub na wsi, wesele w stylu rustykalnym, ślubna sesja fotograficzna

Kwiaty i stoły

Kwiaty są obowiązkowym elementem dekoracyjnym podczas każdego przyjęcia weselnego. Jednak w przypadku ślubu i wesela w stylu rustykalnym, rośliny odgrywają jeszcze ważniejszą rolę. Dzięki kwiatowym ozdobom podkreślicie charakter Waszych zaślubin.

W tym przypadku kwiaty powinny być naturalne i skromne. Postawcie na biel, zieleń i pastelową żółć lub błękit. Użyjcie polnych kwiatów, które kwitną dokładnie w okresie, w którym bierzecie ślub.

Styl rustykalny wymaga poświęcenia. Decydując się na wesele w zgodzie z naturą, zrezygnujcie z białych obrusów i gustownych serwetek. Niech na weselnym stole również króluje natura. Zamiast białych, krochmalonych obrusów, postawcie na lniane lub jutowe okrycie.

Dobrze jest też całkiem zrezygnować z obrusów. Jeśli stoły są zrobione z litego drewna, warto to wyeksponować.

rustykalne ozdoby na stół weselny

Podarunki dla zaproszonych gości

Podarowanie czegoś gościom to miły gest ze strony Pary Młodej. Jest to popularna już forma podziękowania za przybycie i udział w przyjęciu. Jeśli organizujecie ślub w stylu rustykalnym, to podarunki dla gości powinny pasować tematycznie do całości.

W tym przypadku doskonale sprawdzi się słoiczek miodu lub konfitury przygotowanej według własnego przepisu. Możecie też postawić na podarowanie jakiegoś drewnianego gadżetu lub niewielkiej rośliny – na przykład kaktusa.

Wesele w stylu rustykalnym to doskonały sposób na podkreślenie Waszego stylu i poczucia smaku. Jeśli odnajdujecie się w podobnym klimacie, to nie bójcie się zaszaleć. W końcu zaślubiny i wesele to jedna z niewielu okazji w życiu, by zrobić coś dla siebie, według własnego uznania.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.