Wpis

Wesele w stylu boho – jak zorganizować?

05 10 19

Mamy dla Was ciekawe inspiracje związane z boho. Może sami zdecydujecie się na wesele w tej stylistyce?

Od kilku sezonów wyklarował się trend, zgodnie z którym pary młode wybierają konkretny motyw przewodni i zgodnie z nim planują wesele. Wówczas ważne stają się kolory pasujące do kreacji państwa młodych, jak również konkretne ozdoby, a nawet suknie orszaku druhen.

Jeśli Wasze wesele odbędzie się wiosną, to warto pomyśleć o stylistyce boho. Od przynajmniej kliku sezonów pary młode decydują się na uroczystość w zgodzie z tym motywem, dlatego dzisiaj rozwiniemy temat.

Jak wygląda styl boho?

Wesele w stylu boho to uroczystość wyróżniająca się przede wszystkim lekkością, prostotą i odpowiednią kolorystyką ściśle nawiązującą do natury. Boho ma wiele punktów styku ze stylem rustykalnym i vintage. Pamiętajcie, żeby przyjrzeć się każdemu z tych motywów przewodnich, aby nie pomieszać ich ze sobą.

Idąc dalej, ślub boho większości z nas kojarzy się z kwiatami, frędzlami i wielością wzorów. Jednak gdybyśmy zostali tylko przy skojarzeniach z naturą, wówczas do tego opisu bardziej pasowałoby wesele w stylu rustykalnym. Tymczasem ślub w stylu boho to też awangarda i poczucie wolności, które warto zaakcentować, wybierając dekoracje i kreacje. Pary młode chętnie decydują się na etniczne akcenty – często są to pióra lub łapacze snów nawiązujące do indiańskiej tradycji.

Sukienka na wesele boho

Przeglądając suknie boho na wesele, pamiętajcie przede wszystkim, żeby unikać zbyt skomplikowanych krojów. Luz i wygoda to najważniejsze wyznaczniki. Bawcie się łącząc różne materiały i faktury. Dowolność to jedna z podstawowych cech prawdziwej bohemy.

Chętnie wybierane są też wzory kwiatowe nawiązujące do lat 60. i 70. XX wieku. W tym przypadku dobieranie dodatków może być wspaniałą przygodą dla Was obojga. Macie nieograniczone możliwości komponowania i planowania tego, jak będzie wyglądało Wasze wesele. Nie bójcie się eksperymentować, bo to niepowtarzalna okazja, by bawić się stylem i puścić wodze fantazji. Tutaj nie można przesadzić, bo w stylu boho macie niczym nieograniczone możliwości tworzenia kompozycji.

Garnitur boho dla pana młodego

Jak powinien wyglądać pan młody w stylu boho? Podpowiadamy najważniejsze zasady jednego z najgorętszych trendów ślubnych ostatnich lat. Pamiętaj, że bohema to przede wszystkim akcentowanie indywidualizmu. Wybierając ten motyw przewodni pokażesz gościom, że jesteś indywidualistą. W tym przypadku wszelka odtwórczość i naśladownictwo nie jest dla Ciebie.

Jeśli należysz do grupy mężczyzn kurczowo trzymających się klasycznej męskiej elegancji, to stylistyka boho nie jest dla Ciebie. Luz i brak formalności to dwie najważniejsze cechy tego motywu. Inspiruj się wyzwolonymi latami 70-tymi, a także cygańskie i etniczne wzory.

Choć stylistyka bohemy daje panu młodemu ogromną swobodę łączenia dodatków, to pamiętajcie, że nie wolno Wam kompletować stroju w pośpiechu, na ostatnią chwilę. Przy mnogości faktur, kolorów i dodatków, łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Każdy detal ma w tym stylu swoje miejsce, dlatego należy mieć to na uwadze, kiedy decydujecie się na ten motyw przewodni.

Wybierając koszulę, postawcie na biel przełamaną szarością lub jakikolwiek inny pastelowy kolor. Wybierzcie lniany garnitur, który idealnie sprawdzi się w ciepłe popołudnie. Trzymajcie się zgaszonej lub pastelowej kolorystyki – wtedy uzyskacie naprawdę ciekawy efekt. Zwłaszcza jeśli panna młoda wybierze kreację, w której będziecie się świetnie dopełniać.

Tort w stylu boho – jaki wybrać na wesele?

Wybór tortu na wesele to jedna z kluczowych spraw, przed jakimi przyjdzie stanąć parze narzeczonych. Styl boho na wesele da się również przemycić w słodyczach. Można powiedzieć, że bohema pasuje niemalże do wszystkiego.

Tort weselny to ukoronowanie uroczystości. Żadne wesele nie może się obyć bez tego słodkiego specjału, którego dekoracja zwykle zaskakuje gości. W stylu boho obowiązuje zasada dowolności. Możemy robić co tylko chcemy, aby uzyskać pożądany efekt. Jedynym warunkiem jest, aby nie przesadzić i nie pójść w kicz.

W stylistyce boho najczęściej wybieramy motywy kwiatowe. Natura od wieków kojarzy nam się z harmonią i świeżością, dlatego nie możemy jej pominąć. Rezygnacja z powszechnie stosowanej masy cukrowej to również zabieg warty rozwagi.

Ociężałe torty zatopione w grubej cukrowej polewie królują na większości wesel. Planując uroczystość w stylu boho pomyślcie o przełamaniu konwenansów. Wasz ślub to doskonała okazja, aby zrobić coś innego, nieszablonowego.

Jak łączyć elementy stylu?

Cóż, w stylu boho ciężko mówić o jakimkolwiek łączeniu elementów. W stylistykę bohemy wpisane jest łamanie utartych schematów. Łączcie elementy, które z pozoru w ogóle do siebie nie pasują – to prawdopodobnie jedyna taka okazja. Stworzycie z tego całość, która połączy Was podobnie jak miłość, która zaprowadziła Was do ołtarza. Nie zapominajcie o nawiązaniach do hipisów. Dzieci kwiaty miały swój specyficzny styl bycia, który idealnie sprawdza się w wydaniu boho.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.