Wpis

Ślubna sesja zdjęciowa – zestaw porad dla nowożeńców

03 29 19

W ostatnich latach wielką popularność zyskały plenerowe sesje ślubne. Warto, aby ten ważny moment Waszego życia został uwieczniony w kreatywny sposób.

Sztywne, studyjne sesje ślubne zostały wyparte przez żywiołowe i ciekawe plenery. Pary młode mogą zaakcentować swój indywidualizm i puścić wodze fantazji. Dzięki temu zdjęcia będą dużo ciekawsze. Do klasycznych ujęć możecie dodać coś spontanicznego, dzięki czemu Wasza sesja na długo zapadnie w pamięci.

Jak wybrać fotografa na ślub?

Wybór fotografa na ślub to bardzo ważny punkt przygotowań ślubno-weselnych. Młode Pary poszukując właściwej osoby, bardzo często pytają o opinię znajomych oraz przeglądają profile fotografów ślubnych w mediach społecznościowych. Profesjonalna oferta powinna uwzględniać: sesję z przygotowań do ślubu, zdjęcia z ceremonii zaślubin, zdjęcia z zabawy weselnej, a także sesję plenerową. Poniżej zamieszczamy kilka porad dotyczących organizacji tej ostatniej.

Sesja zdjęciowa po weselu

Pary zwykle decydują się na sesję kilka dni lub tygodni po ślubie. Czasy, kiedy zdjęcia robiono w studio fotograficznym albo przed weselem, dawno minęły. Dzisiaj pary stawiają na naturalne fotografie. Nikt nie chce robić zdjęć w pośpiechu. Na dodatek sesja zorganizowana przed weselem sprawia, że para młoda jest bardziej zestresowana.

Boimy się o każde zagniecenie czy zabrudzenie kreacji. Na dodatek mamy stres wypisany na twarzach, a to nie wygląda korzystnie na zdjęciach. Z tego względu najlepszym pomysłem jest zrobienie zdjęć po weselu.

inspirująca sesja zdjęciowa

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Jeśli wybierzecie sesję w plenerze, to najważniejsza jest naturalność. Wystarczy, że ubierzecie się w weselne stroje i będziecie wyglądali schludnie. Powinniście wyglądać naturalnie. Nie stosujcie zbyt wielu kosmetyków – najlepiej użyjcie tylko pudru, dzięki czemu zmatowicie skórę, a na zdjęciach nie pojawią się żadne niepożądane odblaski.

Przed pójściem na sesję, powinniście się wyluzować. Nie ma nic gorszego niż niepotrzebne napięcie, przez które zdjęcia nie wyjdą naturalnie. Pomyślcie sobie, że idziecie w plener, a wszystko stanie się prostsze

zdjęcia ślubne plenerowe, pomysły na ślubną sesję zdjęciową

Gdzie najchętniej robimy zdjęcia ślubne?

Oczywiście możliwości jest wiele i finalny efekt zależy wyłącznie od kreatywności pary młodej i fotografa. Jednak są takie miejsca, które cieszą się największą popularnością. Pamiętajcie, że wybór miejsca decyduje o atmosferze i nastroju zdjęć. Inny klimat stworzy krajobraz leśny, inny miejski. Podejmując decyzję, warto żeby Para Młoda zadała sobie pytanie: Co jest nam bliskie? Sesja ślubna plenerowa może odbyć się w lesie, w górach, nad jeziorem, nad morzem, a nawet za granicą!

To czas, żeby spełnić swoje marzenia. Z kolei mając sprecyzowany pomysł na sesję, nie wybierajcie sztampowych rozwiązań. Bawcie się doskonale podczas spotkania z fotografem, bo o to w tym chodzi. Pokażcie swoją naturalność i zaakcentujcie pasję. Jeśli są rzeczy, które po pracy pochłaniają Was bez reszty, to warto wybrać to na motyw przewodni sesji.

ślubna sesja zdjęciowa

Inspiracje na sesję ślubną

Kolejnym krokiem po wybraniu miejsca, będzie zaplanowanie, jak najlepiej wykorzystać jego potencjał. W tej kwestii Parze Młodej powinien pomóc fotograf – tylko ważne, żeby najpierw dowiedział się: co lubią? czy łączy ich wspólna pasja? gdzie się poznali? itp.  Romantyczną sesję zdjęciową można zorganizować wśród drzew, w deszczu, na statku, na dachu, na koniach, w samochodzie. Wybierając ślubną scenerię pamiętajcie o ograniczeniach i korzyściach wynikających z aktualnej pory roku. Inne warunki oferują miesiące letnie, a inne zimowe.

Dynamiczna sesja zdjęciowa

Sprawcie, by Wasze zdjęcia były dynamiczne. Użyjcie balonów napełnionych helem – to niewiele, ale wystarczy, by zdjęcia były ciekawsze. Na dodatek odlatujący balon daje wrażenie wolności i braku skrępowania. To będzie doskonała symbolika dla Waszego związku. Jeśli macie jakieś zwierzęta – np. kota lub psa – nie krępujcie się i zabierzcie je ze sobą. Jest Waszym życiowym towarzyszem, dlatego nie może go zabraknąć na wspólnych zdjęciach upamiętniających tak ważną uroczystość. Wasze ukochane zwierzę sprawi, że fotografie będą bardziej nieprzewidywalne i efektowne.

ślubna sesja zdjęciowa w centrum miasta - para młoda

Rekwizyty na sesję ślubną

Dobry fotograf na pewno umiejętnie wykorzysta naturalną grę światła oraz kolorystyczne walory otoczenia. Para Młoda może jednak dodatkowo przygotować się do sesji, w postaci rekwizytów. Piękne fotografie z wykorzystaniem kwiatów, wianków, świec, lampionów, tablic z napisami czy gitary, zdecydowanie wymagają wcześniejszego zaplanowania.

Jak pozować na ślubnej sesji plenerowej?

Zdjęcia z sesji ślubnej powinny emanować czułością i miłością. Aby osiągnąć efekt subtelnej bliskości, fotograf ustawia zwykle Parę Młodą w pozycjach przytulonych, ze szczególnym uwzględnieniem ułożenia rąk i dłoni. Najpiękniejsze kadry często są robione z bliska i skupiają się na detalach.

nietypowy plener podczas ślubnej sesji zdjęciowej na pustyni

Cena sesji ślubnej w plenerze

To kwestia, którą należy negocjować indywidualnie. Koszty zazwyczaj są uzależnione od:

  • liczby zdjęć,
  • konieczności dojazdu,
  • miejsca – zdarza się, że wymagana jest opłata za udostępnienie miejsca na sesję zdjęciową. W przypadku plenerów zagranicznych, Para Młoda pokrywa też opłatę za bilety oraz zakwaterowanie.

Ślubna sesja plenerowa trwa kilka godzin i wymaga wysiłku oraz zaangażowania. W przeddzień warto się upewnić, czy wszystko zostało przygotowane: suknia ślubna, garnitur, koszula, buty, fryzura, makijaż (zarówna dla niej, jak i dla niego) oraz wszelkie ślubne dodatki.

Zrobienie dobrej sesji zdjęciowej nie jest takie trudne. Jeśli macie sprecyzowany plan, to nie musicie się w ogóle martwić o efekt końcowy. Jeśli nie do końca wiecie, co chcecie zaakcentować, zdajcie się na propozycje doświadczonego fotografa lub poszukajcie inspiracji w internecie. Dzięki temu będziecie mieli bazę pomysłów, z których na pewno wybierzecie najlepszy.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.