Wpis

Ślub na plaży – 5 kroków do organizacji uroczystości

02 06 17

Ślub na plaży to marzenie wielu romantyków. Szum fal, piaszczysta plaża, ciepły wieczór, zachód słońca – brzmi genialnie! Jednak jak to wygląda w praktyce?

To się tylko wydaje łatwe

Organizacja ślubu i wesela w plenerze wymaga od Pary Młodej większego nakładu pracy i cierpliwości. Mamy tu wiele niewiadomych, a największą z nich jest pogoda. Na wybrzeżu, aura potrafi być kapryśna. No i pamiętajcie, że jeśli bierzecie ślub kościelny, ksiądz nie zgodzi się na udzielenie sakramentu poza kościołem. Organizując wesele na plaży, powinniście mieć plan B, na wypadek niepogody. Zadbajcie o jakąś altanę lub elegancki namiot, który pomieści wszystkich gości.  

Skorzystajcie z usług organizatora ślubnego

Oczywiście spotkacie się z większymi kosztami niż w przypadku samodzielnej organizacji ceremonii, jednak zewnętrzna firma załatwi wszystko za Was. Będzie się to wiązało z wybudowaniem ślubnego miasteczka na plaży. W tym przypadku koszt organizacji uroczystości może być nawet trzykrotnie wyższy niż w przypadku ślubu w zwykłej sali weselnej. Na dodatek ślub w plenerze wiąże się z dodatkową opłatą dla Urzędu Stanu Cywilnego. Trzeba też zapłacić Urzędowi Miasta za dzierżawę plaży. Jeśli chcecie tanio zorganizować wesele, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjna sala.

Jeśli nadal chcielibyście, aby Wasza uroczystość nawiązywała do morza, ale ogrom obowiązków związanych z ceremonią na plaży trochę Was zniechęcił – nic straconego. Zorganizujcie wesele w odcieniach niebieskiego.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.