Wpis

Jak podziękować świadkom? Najlepsze pomysły na prezent

11 10 20

Udane wesele nie byłoby możliwe bez świadków zaangażowanych w pomoc młodej parze. Dzisiaj podpowiadamy, jak odwdzięczyć się za ich nieocenioną pomoc i wsparcie w najważniejszym dniu Waszego życia.

Świadkowie są niezbędni, abyście mogli zorganizować wesele i choć trochę zminimalizować stres przed wielkim dniem. Dzięki ich wsparciu, nie będziecie musieli sami aktywizować gości, załatwiać formalności przed weselem, jak również koordynować przebieg uroczystości. Wiele rzeczy załatwią za Was, kiedy Wy w tym czasie będziecie zajęci wypełnianiem zadań pary młodej.

Kiedy uświadamiacie sobie ciężar obowiązków, jakiemu muszą podołać Wasi świadkowie, na pewno chcecie im się jakoś odwdzięczyć. Jeśli nie wiecie, jaki z tej okazji wybrać prezent, podpowiadamy Wam w dzisiejszym artykule najlepsze pomysły.

Co wybrać w ramach podziękowania dla świadków?

Możliwości jest wiele i ogranicza Was wyłącznie wyobraźnia. Wszystko zależy od tego, jakie relacje łączą Was ze świadkami, jak długo się znacie i czy potraficie bez trudu wskazać to, co najbardziej lubią.

Jeśli wybraliście na świadków rodzeństwo lub najbliższych przyjaciół, to problem identyfikowania potrzeb i pragnień na pewno Was nie dotyczy. Wystarczy, że przypomnicie sobie o czym ostatnio rozmawialiście przy kawie. Być może świadek mówił coś, że chciałby sobie kupić zegarek pasujący do nowej koszuli? A może Wasza świadkowa narzekała ostatnio, że przydałoby jej się kilka dni odpoczynku i chętnie wybrałaby się do SPA?

Wystarczy, że na spokojnie zastanowicie się, o czym rozmawiacie z Waszymi świadkami, a najlepsze pomysły przyjdą same.

podziękowanie dla świadka wesela
Źródło: www.pexels.com

Wspólne zdjęcie lub seria zdjęć w ciekawej oprawie

To doskonały prezent dla sentymentalnych dusz albo dla zgranej paczki przyjaciół. Jeśli czujecie się doskonale w swoim towarzystwie i spędzacie razem sporo czasu, to taki prezent będzie doskonałą pamiątką dla każdego z Was.

Zastanówcie się nad wspólną sesją u wybranego fotografa ślubnego. Profesjonalista zrobi dla Was świetne zdjęcia, które będziecie mogli oprawić i ładnie zapakować. Oczywiście Waszym świadkom nie musicie mówić, że planujecie przygotować je dla nich w prezencie.

Jeśli planujecie większy prezent, nie rezygnujcie z takiej sesji. Pamiątkowe zdjęcia mogą być świetnym dodatkiem i zostaną z Wami do końca życia. 

Biżuteria z grawerem

Taki podarunek jest niewątpliwie najbezpieczniejszy. Jeśli jednak nie czujecie się w stu procentach przekonani, że wstrzelicie się w gusta świadków, warto postawić na taką formę wyrażania wdzięczności.

Pamiętajcie, że delikatna biżuteria sprawdzi się najlepiej. Pomyślcie o estetycznych srebrnych lub złotych zawieszkach na rzemyku, wisiorkach lub zegarku z grawerem. Ostatni wariant przypadnie do gustu zwłaszcza panom.

Bilety w różnej formie , w zależności od upodobań świadków

W zależności od tego, czym interesują się Wasi świadkowie, dobierzcie dla nich wydarzenie i kupcie bilety. Oczywiście nie musicie wysyłać świadków razem, jeśli nie są parą. 

Oczywiście opcja z biletami (w zależności od wydarzenia) może się okazać najdroższa. Jeśli zależy Wam na utrzymaniu budżetu w ryzach, zastanówcie się czy taki prezent mieści się w Waszych możliwościach finansowych.

Źródło: www.pexels.com

No i nie zapominajcie o jednej bardzo ważnej kwestii. Jeśli świadkowie mają swoje drugie połówki, to warto kupić bilety również dla tych osób, aby uniknąć niezręczności i negatywnego odbioru prezentu. I w tym miejscu ważne jest, abyście dobrze przeliczyli swój budżet, aby ostatecznie nie okazało się, że brakuje Wam pieniędzy na bilet dla osoby towarzyszącej.

Najpopularniejsze są bilety do SPA lub na festiwale muzyczne. Jeśli jednak Wasi świadkowie kochają kino lub teatr, warto kupić dla nich kilka biletów, które będą mogli wykorzystać i obejrzeć wyczekiwane premiery lub zaprosić kogoś na randkę.

Pokazaliśmy Wam najbezpieczniejsze formy wyrażania wdzięczności. Nasze pomysły są praktyczne i na pewno spodobają się większości osób, które możecie wybrać na świadków Waszego ślubu. Oczywiście warto przejrzeć internet w poszukiwaniu inspiracji. Jeśli jesteście fanami DIY, skorzystajcie z serwisu Pinterest, gdzie znajdziecie mnóstwo interesujących pomysłów i gotowych poradników.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.