Wpis

Klasyczny ślub zawsze w modzie

05 06 19

Zorganizowanie wesela to trudne przedsięwzięcie. Różnorodność stylów i możliwości potrafi zawrócić w głowie, dlatego czasami warto postawić na coś sprawdzonego. Ucieczka w stronę weselnej klasyki to również doskonały pomysł.

Jeśli jesteście tradycjonalistami, zrezygnujcie z sezonowych trendów i skupcie się tylko na tym, co Wam odpowiada. Prosta suknia ślubna, dużo zieleni, białe kwiaty i minimalistyczny wystrój sali bankietowej – to wszystko nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie wybierane przez pary młode.

Ponadczasowa suknia ślubna

To najważniejszy atrybut każdej panny młodej, dlatego jej wybór musi być dokładnie przemyślany. Wybierzcie sukienkę nieograniczoną jakimikolwiek sezonowymi trendami. Dyskretna i stylowa kreacja ślubna to najlepsze, na co możecie się zdecydować. Garnitur pana młodego również powinien być klasyczny. W tym przypadku najlepiej będzie pasował czarny, bez jakichkolwiek wzorów – do tego jednolity krawat i biała koszula z gustownymi spinkami.

białe kwiaty na wesele, biały bukiet ślubny, buty ślubne

Prostota dekoracji

Unikanie kiczu jest wskazane niezależnie od stylu, w jakim organizujecie wesele. Jednak, jeśli zależy Wam na ponadczasowej uroczystości, powinniście ograniczyć do minimum ilość rozpraszających dekoracji. Podczas zaślubin najważniejsi są państwo młodzi i to oni powinni być najważniejszą częścią dekoracji całej uroczystości. Prostota w tym przypadku stanowi najlepsze tło. W kościele potrzebujecie jedynie prostej dekoracji z białych kwiatów, by zachwycić gości. Do stylu klasycznego najlepiej pasują róże, piwonie, goździki, hortensje, lilie, gerbery czy dalie. Do tego dobierzcie świece, eleganckie świeczniki, kryształowe wazony i srebrną zastawę. Choć takie dekoracje są bardzo wytworne, to dzięki nim unikniecie niepożądanego przepychu. Przemyślcie też dobór kolorów. One są niezwykle ważne podczas komponowania dekoracji, dlatego w tym przypadku postawcie na czerwień, biel, róż, bordo, kość słoniową lub złoto. Takie kolory będą idealnie pasowały do najbardziej klasycznej uroczystości zaślubin, jaką możecie sobie wyobrazić.

Gdzie wziąć ślub i zorganizować wesele?

Klasyczna uroczystość to nie tylko eleganckie dekoracje w minimalistycznym stylu. To również dobór miejsca, w którym będzie się odbywała uroczystość zaślubin, a później też samo wesele. Jeśli decydujecie się na klasyczny ślub, to idealnym miejscem do złożenia przysięgi będzie dostojna katedra, kościół, kaplica czy gustownie urządzony Urząd Stanu Cywilnego. Z kolei przyjęcie weselne w nawiązaniu do klasyki najlepiej zorganizować w jakimś zabytkowym wnętrzu. Wybierzcie zamek, pałac lub elegancką salę weselną. Możliwości jest wiele, jednak musicie przygotować się na trochę większy wydatek niż w przypadku zwykłej sali.

prosta suknia ślubna, ślubna sesja zdjęciowa

Klasyczne zaproszenia ślubne

W tym przypadku znowu wygrywa prostota. Najlepsze na co możecie się zdecydować to proste karty zaproszeń – najlepiej w białym kolorze ze złotymi lub srebrnymi akcentami. Idealnym dodatkiem przełamującym typową klasykę będzie atłasowa wstążeczka, którą możecie przewiązać zaproszenie, zanim zapakujecie je do koperty. Choć będzie to bardzo pracochłonne, możecie sami wypisać wnętrze zaproszeń. Jak klasyka to klasyka, więc drukowane teksty mogą nieco odstawać od idei tradycyjnego wesela. Pięknie wypisane zaproszenia zrobią furorę wśród wszystkich gości. Najprawdopodobniej wielu z nich zachowa wypisaną przez Was kartkę na pamiątkę. Warto poświęcić na to trochę czasu i z odpowiednim wyprzedzeniem zabrać się za wypisywanie zaproszeń. Wasi goście na pewno będą zachwyceni i podzielą się tym z Wami podczas wesela.

Sesja ślubna w odwołaniu do klasyki

Podobnie jak podczas wybierania sali bankietowej – idealnym miejscem na sesję ślubną będzie wnętrze zabytkowego pałacu lub zamku. Warto wziąć pod uwagę wiekowe dziedzińce i stare budynki porośnięte bluszczem. Takie miejsca również idealnie pasują na zrobienie pamiątkowych zdjęć w nawiązaniu do klasyki. Klasyka to też sentyment, a w tym przypadku idealne okazuje się miejsce, w którym odbyła się Wasza pierwsza randka. Sesja ślubna powinna budzić uczucia i wyjść naturalnie. Nic nie zadziała na Was lepiej niż miejsca, które kojarzą się Wam z rozkwitającą miłością.  

Jeśli kochacie tradycję, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w jej duchu urządzić jeden z najważniejszych dni Waszego życia. Biorąc pod uwagę szybkość zmieniających się trendów w branży ślubnej, Wasi goście na pewno byli na wielu różnych uroczystościach, ale powrót do korzeni będzie dla nich szczególnie przyjemnym przeżyciem.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.