Wpis

Niekonwencjonalne stylizacje ślubne

10 28 20

Wybór garnituru i sukni jest nieodzownym elementem przygotowań do wesela. Moda ślubna kojarzy się z elegancką bielą i dostojną czernią. Jednak czasami warto wyjść poza schemat. W nowym wpisie pokażemy Wam, jak to zrobić. Prezentujemy pomysły na niestandardowe kreacje ślubne.

tradycyjna kreacja slubna

Tradycyjna moda weselna

Powszechnie uważa się, że mężczyzna powinien ubrać  ciemny, dopasowany garnitur, a kobieta białą suknię. To najczęściej spotykany wariant na polskich weselach.

W innych kręgach kulturowych kreacje ślubne znacznie odbiegają od tego, co widzimy na co dzień. W Ghanie strój pana i panny młodej charakteryzuje się barwnymi wzorami i afrykańskimi patternami. Każda rodzina ma swój własny wzór tkaniny. 

Szkoci noszą kilt. Po ceremonii pan młody zakłada na ramiona panny młodej ozdobny szal w barwach klanu, który symbolizuje jej wejście do nowej rodziny. 

Ludy Kaukazu w modzie ślubnej używają czarno-białych kontrastów. Panny młode ubierają białe suknie ślubne i ozdabiają je tiulowym szalem z motywami narodowymi. Panowie przywdziewają biały płaszcz z przywiązanym do pasa mieczem. 

Opisane wyżej kreacje są przykładem różnorodnej mody ślubnej. Zainspirujcie się  wzorami, kolorami i dodajcie je do swojej weselnej stylizacji.

Kombinezon zamiast sukni ślubnej

Na weselu wcale nie musisz występować w sukni ślubnej. Damskie kombinezony zyskują coraz większą popularność również na ślubach. Ważne, aby kombinezon był elegancki i dopasowany do wzrostu i butów, które założycie. Odpowiedni krój pozwoli podkreślić kobiece atuty.

Kombinezon pozwoli na swobodne poruszanie się, a szerokie nogawki i przewiewny materiał sprawdzą się w upalny dzień.

Kombinezon możecie dopasować do swojego stylu i potrzeb. Odpowiedni kolor, wykrój dekoltu oraz długość nogawek i rękawów pozwolą modyfikować stylizację według uznania.

kombinezon slubny

Niekonwencjonalni projektanci ślubni

Warto zaczerpnąć inspiracji od profesjonalistów zajmujących się modą ślubną

Projektantka Danielle Frankel ma na uwadze użyteczność i nowoczesność garderoby ślubnej. W swojej kolekcji zestawia jedwabny płaszcz z suknią oraz dobiera pasek lub rękawiczki. W projektach kieruje się zasadą zero-waste.

Kolekcja Hermoine de Paula skupia się na detalach. Projektantka czerpie inspiracje z flory i fauny angielskich ogrodów i wiejskich obszarów. Sam styl Hermione określany jest jako romantyczny surrealizm. Jeśli chcecie połączyć luksus i naturalność, jej projekty są dla Was odpowiednie. 

Projektanci mody męskiej inspirują się rockiem i punkiem. Zestawiają ciężką skórę z białą koszulą, czerwonym krawatem oraz spodniami garniturowymi. Te detale na pewno nadadzą charakter stylizacji pana młodego.

Akcenty zmieniające stylizacje

Jeśli skórzana kurtka na weselu to dla Was za dużo, zastanówcie się jak dodać “to coś” klasycznym stylizacjom. Sama zmiana koloru bądź wzoru doda oryginalności  Waszym kreacjom.

W 2020 trendem stała się krata. Panowie młodzi często stawiają na alternatywny kolor garnituru, co wyróżnia ich wśród gości.

Kokarda wiązana w talii i szal to ciekawe akcenty zaczerpnięte z mody lat 50’. Warto ozdobić swoje mankiety, przypiąć broszkę lub założyć wianek. Nawet drobny dodatek może zmienić odbiór całej stylizacji.

oryginalna suknia slubna

Przełamcie schematy i odważcie się na nietypową kreację ślubną. Pamiętajcie tylko, że stylizacje weselne muszą być do Was dopasowane.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.