Wpis

Jakie atrakcje przygotować na swoje wesele?

10 14 20

Chcecie uniknąć zabaw oczepinowych, które rzadko bywają zabawne i o wiele częściej wywołują zażenowanie? Mamy dla Was propozycje na najlepsze atrakcje weselne, dzięki którym Wasi goście zapomną o oczepinach.

Współczesne wesela coraz częściej schodzą ze szlaków utartych przez tradycję. Młodzi ludzie chcą się bawić na własnych zasadach, więc zabawy znane naszym rodzicom i dziadkom, powoli ustępują miejsca zupełnie nowym atrakcjom.

Dzisiaj coraz więcej osób z zażenowaniem obserwuje dziwne zabawy oczepinowe, a państwo młodzi obmyślają plan, jak z nich zrezygnować, a jednocześnie nie zrazić do siebie wszystkich ciotek i wujków.

Źródło: Pexels

Nasz wpis powstał, aby pomóc Wam znaleźć ciekawą alternatywę dla oklepanych zabaw oczepinowych, które wszyscy znamy na pamięć.

Pokaz sztucznych ogni na weselu

Jeśli mówimy o pełnoprawnym zastąpieniu oczepin, pomyślcie o pokazie sztucznych ogni. Tradycyjne oczepiny rozpoczynają się o północy, więc – podobnie jak w sylwestrową noc – możecie zaskoczyć gości oszałamiającym pokazem fajerwerków.

Zaprosicie gości na zewnątrz, więc będą mieli chwilę wytchnienia i złapią okazję do zaczerpnięcia świeżego powietrza.

Jednak pokaz sztucznych ogni wcale nie musi być powtórką z Sylwestra. W zależności od Waszego budżetu, pokaz pirotechniczny może się przerodzić w zaplanowane w każdym detalu show, którym zaskoczycie wszystkich gości.

Obsługa wydarzenia przez doświadczony zespół pirotechników kosztuje w granicach 2500 – 4000 zł.

Czekoladowa fontanna jako atrakcja weselna

Jeśli planujecie postawić w sali słodki stół, ale brakuje Wam perły w koronie, wybierzcie fontannę z czekoladą. To najlepsza atrakcja dla gości uwielbiających słodkości. Ustawcie dookoła fontanny półmiski z owocami i innymi przekąskami, których weselnicy będą mogli spróbować w połączeniu z rozpływającą się w ustach czekoladą.

weselny pokaz barmanski, uroczystosc weselna
Źródło: Pexels

Taką atrakcję można zafundować gościom weselnym już od 300 zł.

Weselny pokaz barmański

To kolejna atrakcja idealna na północ, czyli w czasie zwykle zarezerwowanym na oczepiny. Wytrawny barman zachwyci gości żonglerką butelkami, zbuduje nastrój i przygotuje wspaniałe drinki, których weselnicy nie mają okazji pić na co dzień.

Dym unoszący się z naczyń i płonące szoty to świetna atrakcja, która pozwoli szybko zapomnieć o tańcach wokół krzeseł i poszukiwaniu panny młodej po kształcie kolana.

Występ iluzjonisty lub komika na weselu

Oto kolejna propozycja atrakcyjnego show, które z powodzeniem może zastąpić oczepiny. Goście odpoczną i zrelaksują się podczas pokazu. Jeśli iluzjonista lub komik będzie potrafił nawiązać kontakt z publicznością, Twoi goście będą zachwyceni i na długo zapamiętają Wasze wesele.

W tym celu warto dokładnie przemyśleć wybór konkretnego artysty. Dodatkowo, zaplanujecie czas w taki sposób, aby występ iluzjonisty lub komika nie odbywał się zbyt późno, ponieważ zmęczenie gości może wpłynąć na odbiór.

pokaz fajerwerkow na weselu, wesele bez oczepin
Źródło: Pexels

Dobór atrakcji weselnych, które będą się mieściły w budżecie nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników, między innymi średni wiek weselników. Jeśli na Waszym weselu dominują ludzie starsi, to występ komika zajmującego się stand-upem może nie przypaść im do gustu.

Wydaje się, że najbardziej sprawdzonymi atrakcjami są fontanna z czekolady i pokaz sztucznych ogni. Jeśli chcecie zrezygnować z oczepin na rzecz ciekawej alternatywy, warto się nad tym zastanowić.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.