Wpis

Jak dobrać bukiet ślubny? Praktyczne wskazówki dla Ciebie

03 23 17

Ten najważniejszy bukiet w życiu, powinien pasować nie tylko do Twojej sukni ślubnej. Ten ważny dodatek musi się idealnie wpasować w charakter wesela. W końcu będzie widoczny na zdjęciach i nagraniach z uroczystości.

kolorowe naturalne kwiaty w bukiecie ślubnym

Kiedy zamówić bukiet ślubny?

Powinnaś pomyśleć o tym przynajmniej miesiąc przed ślubem. Jeśli zależy Ci na zamówieniu dekoracji pasującej do charakteru uroczystości i wszystkich dodatków albo masz jakiś nietypowy pomysł, powinnaś znacznie wcześniej spotkać się z florystką. Miesiąc przed ślubem należy ostatecznie zdecydować, jaka będzie oprawa kwiatowa na weselu.

Jeśli planujesz wpleść we włosy motywy kwiatowe, powinnaś poinformować o tym osobę przygotowującą kwiaty do Twojego bukietu. Dzięki temu florystka będzie miała możliwość skomponowania wiązanki z uwzględnieniem Twojego stylu. Warto też pomyśleć o kwiatowej przypince dla pana młodego i świadka, a także o bukiecie dla świadkowej oraz pozostałych osób z orszaku ślubnego – jeśli takowy będziecie mieli.

bukiet ślubny z białych kwiatów

Dobierz bukiet ślubny do Twojej sylwetki

Pamiętaj, że właściwie dobrany bukiet pomoże zatuszować pewne niedoskonałości. Są pewne zasady, których powinnaś się trzymać, aby wybrać idealny bukiet. Przede wszystkim, wiązanka musi być proporcjonalna do Twojej sylwetki. Nie wybieraj zbyt dużych bukietów, ponieważ będą uciążliwe podczas noszenia i ciężkie. Jeśli masz drobną sylwetkę, wybierz mniejszy bukiet. Z kolei postawna kobieta powinna zdecydować się na nieco większą wiązankę. Jeśli zależy Ci na wyszczupleniu sylwetki, pomyśl o bukietach formowanych w naręcze. Bukiet formowany w okrąg będzie idealny dla wysokiej i bardzo szczupłej kobiety.

rustykalny bukiet ślubny

Dopasuj wiązankę do sukni ślubnej

Bukiet powinien pasować do stylu i kształtu sukienki ślubnej. Mając suknię z szerokim dołem, wybierz okrągły bukiet. W przypadku klasycznych modeli sukienek, najlepiej sprawdzą się bukiety o zwartej formie – idealne do trzymania. Z kolei decydując się na zwiewne sukienki lub bardziej dopasowane kreacje, masz większą dowolność w doborze wiązanki. W tym przypadku sprawdzą się praktycznie wszystkie możliwe kształty i rodzaje bukietów.

W przypadku sukienek bogatych w koronki, idealnym wyborem będą bukiety wzbogacone polnymi kwiatami. Taka stylistyka idealnie sprawdzi się podczas wesela w sielskim stylu. Z kolei nowoczesne fasony sukien ślubnych będą idealnie pasowały do odważnych kompozycji kwiatowych. W odróżnieni od klasycznej sukni, przy której najlepiej sprawdzą się róże czy piwonie. Ogólna zasada sprowadza się do tego, że im bogatszy fason sukienki, tym skromniejszy powinien być bukiet.

panna młoda z bukietem ślubnym w stylu rustykalnym

Jak dobrać kolorystykę bukietu ślubnego?

Jeśli chodzi o dobór kolorów do bukietu, istnieje tu pewna dowolność. W zasadzie najważniejsze są indywidualne preferencje panny młodej i stylistyka uroczystości. Jednak warto podążać za pewnymi ogólnymi zasadami, by ułatwić sobie zadanie i uniknąć podjęcia niewłaściwej decyzji.

Warto wziąć pod uwagę fason sukienki ślubnej, karnację, kolor włosów, makijaż ślubny oraz kolor oczu. W tym sezonie floryści odeszli od jednokolorowych bukietów. Obecnie królują wielokolorowe kompozycje. Popularność wesel rustykalnych sprawiła, że do kanonu weszły również polne kwiaty.

suknia ślubna z koronkowymi akcentami, zielony bukiet ślubny
Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.