Wpis

Jak znaleźć idealną suknię ślubną?

01 26 17

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to trudne zadanie. Internet zawiera mnóstwo inspirujących zdjęć, ale czasami możesz czuć się przez to bardziej skołowana. Pomożemy Ci z podjęciem właściwej decyzji!

 

Jaką suknię ślubną wybrać?

Jaka suknia jest najlepsza? Klasyczna biała, a może wpadająca w błękit? Delikatna, subtelna i przylegająca do ciała? Czy obszerna suknia z bufiastymi rękawami, jak z bajek o księżniczkach? Wybór kroju, materiału sukni ślubnej jest ogromny. Zebraliśmy zdjęcia najpiękniejszych sukni, które możesz wykorzystać jako inspirację. Jeśli masz już za sobą wstępne przymiarki i nie wiesz, którą suknię wybrać, podpowiadamy – sugeruj się głównie własnym gustem. Oczywiście porady i uwagi osób trzecich są w porządku. Jednak w dniu ślubu, to Panna Młoda powinna czuć się doskonale. Dlatego to Ty musisz zyskać pewność, że wybrana kreacja jest tą najlepszą. W natłoku przygotowań do ślubu będziesz zmęczona, ale to nie jest dobry powód, by wybrać pierwszą lepszą kreację, a potem żałować, widząc siebie na zdjęciach z wesela. Jeśli dopiero wybierasz się na poszukiwania upragnionej sukienki, powinnaś dobrze przemyśleć, kogo zabierasz ze sobą. Wybierz osobę, która szczerze oceni Twój wygląd i naprawdę pomoże Ci wybrać właściwą kreację. Jeśli jednak idziesz do salonu w pojedynkę, zwróć uwagę na zachowanie doradców klienta. Jeśli doradca będzie zachwycony każdą kreacją, jaką na siebie włożysz – bądź czujna. Całkiem możliwe, że będzie bardzo chciała, abyś zostawiła pieniądze właśnie w tym salonie.

Biała suknia ślubna, włosy upięte w elegancki kok

Nie ograniczaj się do jednego modelu sukni

Nie przychodź do salonu sukien ślubnych z plikiem zdjęć albo smartfonem pełnym obrazów ściągniętych z internetu. Konsultanci często spotykają się z sytuacją, kiedy kobiety chcą konkretny model sukni ślubnej. Oczywiście dobrze jest wiedzieć, w jakim kierunku chcesz iść, jednak przesadne doprecyzowanie własnej wizji może się okazać szkodliwe. Pozwól sobie doradzić coś innego i nie bój się przymierzać różne fasony. Jeśli spodobał Ci się jeden konkretny model, to nie znaczy, że nie możesz zobaczyć siebie w innych kreacjach. Warto przetestować kilka rozwiązań, by upewnić się, że dokonałaś właściwego wyboru. Całkiem możliwe, że sukienka, której wcześniej nie brałaś pod uwagę, okaże się ciekawsza od tej, której byłaś pewna. No i może się okazać, że model, o którym marzysz nie będzie pasował do Twojej sylwetki. W takim układzie nie masz wyjścia – musisz poszukać czegoś innego.

beżowa suknia ślubna z głębokim dekoltem, bukiet ze świeżych kwiatów

Unikaj za dużego wyboru

Nie ma nic gorszego niż klęska urodzaju. Konsultanci ślubni znają technikę, która polega na pokazaniu klientowi trzech modeli. To idealna sytuacja, żeby dokonać właściwego wyboru. Idąc do salonu sukien ślubnych poproś o trzy modele dopasowane do Twojej sylwetki. Dopiero, kiedy nie spodoba Ci się wizja konsultanta, pokaż swoje propozycje. Całkiem możliwe, że wspólnie wybierzecie coś idealnego. Dobrą praktyką jest przymierzenie trzech sukienek w jednym salonie. No i nie odwiedzaj tego samego dnia wszystkich sklepów w mieście. Idź do maksymalnie dwóch miejsc tego samego popołudnia. Dzięki temu będziesz miała czas na przemyślenie i dokonanie właściwego wyboru. Pamiętaj – pośpiech to zły doradca.

Długa koronkowa suknia ślubna z głębokim dekoltem, bukiet ślubny z naturalnych białych kwiatów

Dobrze oszacuj budżet, jakim dysponujesz

Pamiętaj, że do ślubu nie pójdziesz w samej sukni. Dolicz do rachunku buty, welon, bieliznę, a także bukiet ślubny. Nie powinnaś oszczędzać na żadnym dodatku, a zwłaszcza na butach. Będziesz w nich chodziła przez kilkanaście godzin, więc muszą być wygodne. Najważniejsze to czuć się komfortowo i nie myśleć o tym, że masz na sobie coś niewygodnego. To ostatnia rzecz, jaka powinna zajmować Twoją głowę podczas ślubu i wesela. Do budżetu powinnaś wliczyć również takie drobiazgi jak pończochy czy torebkę. Ustal dokładny budżet jeszcze przed wyjściem do salonu sukien ślubnych. Pamiętaj, że wesele można zorganizować taniej niż się na początku wydaje.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.