Wpis

Jak udekorować samochód do ślubu?

08 26 19

Auto wiozące parę młodą do kościoła to jeden z tych szczegółów, które budzą zainteresowanie gości. Jeśli zależy Wam na detalach, to warto zastanowić się wcześniej, jakie ozdoby będą najlepiej pasowały do Waszego samochodu.

W kwestii zdobienia samochodu łatwo przesadzić, a stylowe ozdoby zaczną być kiczowate i zwyczajnie odpychające. Dziś powiemy Wam, co zrobić, aby udekorować samochód pary młodej z wyczuciem i elegancją.

Zachowajcie umiar

Oto jedna z najważniejszych zasad, jakimi powinniście się kierować, dobierając ozdoby do samochodu. Przede wszystkim zwróćcie uwagę na markę, ponieważ to ona powinna definiować charakter dobieranych ozdób. Nowoczesne samochody o dynamicznie zarysowanych kształtach najlepiej wyglądają z minimalistycznym zdobnictwem. Z kolei samochody „zabytkowe”, takie jak cadillac, stare modele Porsche czy rolls-royce będą wyglądały o wiele lepiej z większą ilością ozdób. Pamiętajcie jednak, że ważne jest dopasowanie dekoracji samochodu do stylistyki całego wesela.

Kwiatowe ozdoby

Można powiedzieć, że kwiaty są najbardziej uniwersalnym rodzajem ozdób. Pasują do niemal każdej stylistyki. Dlatego niezależnie od wybranego motywu przewodniego wesela, kolorowe bukiety sprawdzą się idealnie. Pamiętajcie jednak, aby zachować umiar, ponieważ nawet najlepsze ozdoby staną się kiczowate, kiedy przesadzicie z ilością. Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa – upewnijcie się czy karoseria samochodu pozwala mocowania i klejenia. Miejcie to na uwadze zwłaszcza, kiedy dysponujecie wypożyczonym autem. Najbardziej atrakcyjne są oczywiście kompozycje na bazie żywych kwiatów. Pamiętajcie jednak, że takie ozdoby są o wiele mniej odporne na warunki atmosferyczne niż sztuczne kwiaty. Jeśli bierzecie ślub w środku lata, to kwiaty przymocowane do rozgrzanej słońcem karoserii, mogą dość szybko zwiędnąć. W tym przypadku niezłą alternatywą dla kwiatowych ozdób będą balony.

jak ozdobić samochód na wesele

Ozdoby z balonów

Pewnie większości z Was balony w połączeniu z samochodem weselnym, od razu kojarzą się z popularną „strzałką” zdobiącą maskę silnika. Fantazyjne wieńce oraz pojedyncze balony zdobiące klamki samochodu to już pieśń przeszłości. O wiele lepiej zebrać pokaźny pęk balonów w kolorze nawiązującym do motywu przewodniego wesela i przymocować go na sznurku tak, żeby swobodnie powiewały ku górze. Napełnione helem balony na pewno zwrócą uwagę na Wasz samochód. Takie rozwiązanie nie jest szczególnie popularne, dlatego jeśli zależy Wam na tym, aby się wyróżnić, to taki zabieg na pewno zda egzamin. Pamiętajcie tylko, aby nie wykorzystywać balonów w przypadkowych kolorach. Wtedy przykują one uwagę wszystkich gości i na pewno zostaną zapamiętane na długo, jednak nie będzie to pozytywne wspomnienie.

ślub - ozdoby na samochód

Kolorowe chorągiewki

To idealne rozwiązanie, jeśli szukacie czegoś niedrogiego a zarazem efektownego. Chorągiewki to również dobra alternatywa dla balonów, które omówiliśmy wcześniej. Do wykonania kolorowych chorągiewek (w kształcie trójkątów) będziecie potrzebowali sztywny papier o różnych kolorach oraz długi sznurek, na którym zawiesicie Wasze ozdoby. Zaletą tej ozdoby możliwość przymocowania do samochodu bez potrzeby używania taśmy klejącej. Wystarczy, że przewiążecie sznurek w kilku miejscach. Jeśli chcecie urozmaicić tę prostą dekorację, dodajcie jakieś napisy. Możecie umieścić na chorągiewkach Wasze imiona albo jakiś cytat, który oboje rozumiecie. To kolejna doskonała okazja do personalizacji wesela i zaakcentowania, co Was łączy.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.