Wpis

Jak przygotować idealny stół weselny z myślą o gościach?

03 07 17

Obserwując trendy weselne można zauważyć, że coraz więcej par decyduję się na więcej kwiatowych dekoracji. Popularne stało się też oznaczanie miejsc gości małymi karteczkami. Tego typu rozwiązanie, nie tylko świetnie wygląda, ale i jest bardzo praktyczne.

Winietki na wesele

Winietki – zwane również imiennymi wizytówkami – są umieszczane zazwyczaj obok nakrycia lub na talerzyku. Ułatwiają one odnalezienie gościom swojego miejsca na sali weselnej. Wybierając je warto pamiętać, aby pasowały do wystroju sali i motywu wesela. Najczęściej możemy spotkać je w formie małych ozdobnych kartoników. Czasami są one umieszczane na podstawkach lub połączone z mini bukiecikiem.

Jak przygotować stół weselny?

Doskonale skomponowana dekoracja stołu weselnego jest niezwykle ważna. Stół, przy którym zasiada Para Młoda jest najważniejszym elementem wystroju sali weselnej. To w tę stronę będą się zwracały oczy wszystkich zaproszonych gości, dlatego warto zadbać o jak jak najciekawsze dekoracje.

Pamiętajmy, że dekoracja stołu weselnego musi nawiązywać do motywu przewodniego uroczystości. Jeśli organizujecie wesele w stylu rustykalnym, postawcie na kompozycje kwiatowe, ściśle nawiązujące do natury. Stół, przy którym usiądzie Para Młoda, musi się wyróżniać na tle pozostałych.

Do najpopularniejszych motywów dekoracyjnych należy duża kompozycja ze świeżych kwiatów ustawiona w centralnym punkcie blatu, przed nowożeńcami. W kwestii doboru kwiatów proponujemy poprosić o radę kwiaciarkę wykonującą kompozycję lub zdecydować się na białe bądź kremowe lilie (mogą być też róże albo piwonie).

stół weselny z czerwonymi akcentami

Zasada trzech kolorów

Dobierając dekoracje, ograniczcie się do trzech jednolitych kolorów. Dzięki temu przełamiecie ślubną biel i dopełnicie kompozycję w estetyczny sposób.

Dobór więcej niż trzech kolorów sprawi, że stoły weselne przestaną cieszyć oko elegancją, a zaczną odstraszać nieładem. W końcu potrawy, które zagoszczą na stołach, będą dostatecznie kolorowe.

prosta dekoracja stołu weselnego

Kompozycje kwiatowe na weselu

Postawcie na płaskie kompozycje kwiatowe, żeby nie zasłaniać siedzących naprzeciwko siebie gości. Możecie też zdecydować się na kwiaty w wysokich wazonach – wszystko po to, by główna część kompozycji znajdowała się powyżej linii wzroku gości.

Pamiętajcie, że ilość dekoracji powinna być uzależniona od wielkości stołów. No i nie decydujcie się na kwiaty o zbyt intensywnym zapachu, żeby nie przeszkadzały gościom i nie przyćmiły woni potraw.

 

przygotowanie miejsca dla gościa weselnego

Jakie dekoracje na stół wybrać?

Zdecyduj się na elegancką zastawę, która będzie stanowiła absolutną podstawę dla dobrze udekorowanego stołu. Na stole nie może zabraknąć naczyń na zimne napoje i alkohol. Dobierzcie rodzaj szkła w zależności od napojów, jakie macie zamiar serwować gościom. Nie może też zabraknąć wysokiej jakości sztućców dobranych z tego samego kompletu.

Jeśli możecie sobie na to pozwolić, powinniście zrezygnować z papierowych serwet i zdecydować się na tekstylne – lniane lub bawełniane. Kolorystyka serwetek powinna pasować do motywu przewodniego uroczystości.

Ostatnim ciekawym elementem są drobne upominki i winietki. Jeśli dobrze skomponujecie je ze stylem przyjęcia weselnego, takie dodatki będą idealnym uzupełnieniem dekoracji na stołach weselnych.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.