Wpis

Co zrobić z kwiatami po weselu?

08 05 19

Zgodnie z tradycją, pary młode zwykle jako dodatek do prezentów otrzymują bukiety. Obecnie coraz częściej widzimy na zaproszeniach prośbę o nieprzynoszenie kwiatów. Jeśli z jakichś powodów nie daliście gościom znać, że nie chcecie kwiatów, to z pewnością otrzymacie ich mnóstwo.

O ile podczas uroczystości weselnej kwiaty cieszą oko wszystkich zgromadzonych osób, to już następnego dnia będziecie się zastanawiać, co z nimi zrobić. Jeśli zaraz po weselu planujecie wyjechać w podróż poślubną, to zawczasu zastanówcie się, co zrobicie z kwiatami od gości.

Rozdajcie kwiaty

To dobra opcja pod warunkiem, że rozdacie bukiety zaraz po weselu. Wszystkie kwiaty będące w dobrym stanie możecie podarować osobom, którym przyda się coś na poprawę nastroju. Zróbcie rozeznanie, bo całkiem możliwe, że w okolicy znajduje się jakiś dom spokojnej starości lub hospicjum. Kwiaty przynoszą radość i ożywiają każde wnętrze, dlatego będą idealnym prezentem dla osób przebywających w takich placówkach. Dzielenie się swoją radością to najlepsze, co możecie zrobić. Nie zapomnijcie uzgodnić wcześniej z władzami placówki czy możecie pojawić się z kwiatami.

ozdoby z kwiatów po weselu

Zabezpiecz bukiet ślubny

Nie musisz rozstawać się ze swoim bukietem ślubnym. Możesz poszukać kwiaciarni oferującej usługę liofilizacji i zabezpieczyć go na wiele lat. Twoja wiązanka będzie utrwalona nie tylko na zdjęciach z uroczystości. Całkiem możliwe, że po latach będziesz mogła pokazać bukiet swoim dzieciom. Warto jeszcze dokupić szklaną gablotę, w której będziesz mogła przechowywać bukiet. Dzięki temu zyskasz pewność, że mimo upływu lat będzie doskonale zachowany. Po latach możecie wspólnie wrócić do chwili, w której się pobraliście i powspominać ten dzień.

Zostawcie kwiaty w kościele

Jeśli bierzecie ślub kościelny, to dobrym pomysłem będzie zostawienie kilku wiązanek w świątyni. Porozmawiajcie z księdzem i ustalcie czy będziecie mogli oddać część bukietów. Sprawdzą się idealnie jako ozdoba ołtarza. Pamiętajcie też o osobach, których nie ma już wśród Was. Po weselu wybierzcie się na cmentarz i ozdóbcie groby najbliższych bukietami otrzymanymi podczas ślubu. Będzie to doskonały dowód pamięci i symboliczny sposób dzielenia się swoim szczęściem z członkami rodziny, którym niestety nie było dane pojawić się na Waszym ślubie.

kwiaty na wesele

Kreatywne wykorzystanie kwiatów

Jeśli chcesz zostawić kwiaty weselne na pamiątkę, zacznij od wysuszenia wszystkich wiązanek, na których Ci zależy. Wykorzystaj w tym celu książki. Zasuszone kwiaty możesz użyć do tworzenia różnorodnych dekoracji i kompozycji. W tym przypadku ogranicza Cię jedynie kreatywność. Pomysłów na wykorzystanie zasuszonych kwiatów jest tak dużo, że nie sposób je wszystkie wymienić. Zasuszone kwiaty możesz wykorzystać do przygotowania: biżuterii, świeczek, obrazów, świątecznych bombek czy soli do kąpieli. Jeśli jesteś szczególnie sentymentalna, postaw na przygotowanie dekoracji, które przez wiele lat będą przypominały Tobie o jednym z najważniejszych dni w życiu. Wystarczy choć na chwilę obudzić w sobie artystę.

Chciałbyś zostać naszym partnerem?

Teraz możesz poszerzyć Swoją ofertę o nową usługę zarazslub.pl.
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję.